گوگل قابلیت آیفون را به گوشی پیکسل 6 خود اضافه می‌کند!

گوشی پیکسل 6

طبق اعلام یکی از کاربران حاضر در انجمن XDA، گوگل ممکن است که قابلیت باند فراگسترده (Ultra-Wideband) را به گوشی پیکسل 6 اضافه کند. این ویژگی سخت‌افزاری ابتدا توسط شرکت اپل در گوشی‌های آیفون و سپس سامسونگ برای استفاده از SmartTags مورد استفاده قرار گرفته بود.

به نقل از Phandroid، طبق اطلاعات منتشر شده توسط این کاربر در فضای مجازی، ظاهرا گوگل قصد دارد تا این قابلیت را در سیستم عامل اندروید 12 روی جدیدترین پرچمدار خود با نام کدگذاری شده Raven آزمایش کند‌. با این حال هنوز هیچ اطلاعات رسمی یا لو رفته‌ای وجود ندارد نه این مورد را تایید یا رد کند. همچنین مشخص نیست که استفاده گوگل از این فناوری چه خواهد بود و در چه زمینه‌هایی می‌توان از آن بهره برد.

به حال نزدیک‌ترین و بهترین حدس برای این کار، اضافه کردن گجت‌های کوچک ردیاب با یک نام جدید است که کاربر بتواند با چسباندن آن به وسایل، در صورت گم شدن آن‌ها را پیدا کند. درست به مانند کاری که سامسونگ و اپل انجام داده‌اند و راه آن را با AirTag و SmartTag در پیش گرفته‌اند. همچنین این احتمال وجود دارد که از این تکنولوژی در گوشی پیکسل 6 برای اتصال به Google Home استفاده شود؛ مانند وصل شدن گوشی‌های آیفون به سیستم خانگی HomePod که مدتی است به ویژگی‌های این دستگاه اضافه شده است.

با این وجود جالب است که ببینیم گوگل از این قابلیت برای کارهای تازه و مختلف استفاده کرده و به نحوی با نوآوری خود در مقابل دو رقیب ابرقدرت ایستادگی کند. اما اگر قرار باشد تا این ویژگی را در گوشی پیکسل 6 ببینیم، پس قاعدتا باید یک سال در انتظار گوگل بمانیم.

مطلب قبلیبرنامه گوگل Meet و گوگل Chat به زودی در سیستم عامل Chrome OS اضافه می‌شوند
مطلب بعدینسخه جدید آیپد مینی در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید