گوگل بخش‌هایی از رابط کاربری One UI سامسونگ را به اندروید ۱۴ می‌آورد

وقتی صحبت از رابط کاربری سفارشی می‌شود، One UI سامسونگ درست در صدر جدول قرار می‌گیرد. این رابط کاربری تمام موارد ضروری کاربر و همچنین چندین ویژگی جانبی را در خود جای داده است. One UI مرتب به نظر می‌رسد و گزینه‌های سفارشی‌سازی فراوانی را به کاربران ارائه می‌دهد. در حال حاضر حتی گوگل هم نکاتی را از One UI الهام می‌گیرد و ظاهراً بخش کنترل صدا در سیستم عامل اندروید ۱۴ را شبیه به One UI طراحی کرده است.

One UI قرار است در چه بخش‌هایی از اندروید ۱۴ دیده شود؟

با انتشار آپدیت جدید اندروید ۱۴، از این پس کاربران گوشی‌های پیکسل می‌توانند از پنل کنترل صدای نوتیفیکیشن و رینگتون جدیدی استفاده کنند، به مانند همان چیزی که در رابط کاربری One UI در دسترس است. پنل کنترل صدا در اندروید ۱۴ با الهام از رابط کاربری One UI به دارندگان گوشی‌های پیکسل این امکان را می‌دهد که سطوح مختلف صدا را برای رینگتون و نوتیفیکیشن‌های خود تنظیم کنند.

امکان تنظیم مجزای صدای رینگتون و نوتیفیکیشن‌ با اسلایدرها در گوشی‌های پیکسل با ارائه پیش‌نمایشی از نسحه برنامه‌نویسان اندروید ۱۴ در دسترس قرار گرفته بود. با این حال، در یک بازه زمانی کوتاه، این ویژگی حذف شد و همه چیز به رابط کاربری قبلی بازگشت. میشال رحمان از Esper می‌گوید که گوگل از زمان انتشار نسخه بتای اندروید ۱۳ QPR2 روی تنظیم جداگانه صدای نوتیفیکیشن‌‌ها و رینگتون‌ کار کرده است.

قابلیت تنظیم سطوح مختلف صدا پیش از این برای مدتی طولانی در دسترس کاربران گلکسی بوده است

صدای رینگتون و نوتیفیکیشن‌ به هم لینک نشده‌اند، اما وقتی تلفن خود را روی حالت ویبره می‌گذارید، هر دو بی‌صدا می‌شوند. این ویژگی در حال حاضر در دست توسعه است و دارندگان گوشی‌های پیکسل پنل کنترل صدا One UI را در نسخه پایدار یا نسخه‌های بتای عمومی در آینده دریافت خواهند کرد. کاربران سامسونگ در حال حاضر این امکان را دارند که سطوح مختلف صدا را برای نوتیفیکیشن‌‌ها و رینگتون تنظیم کنند. کاربران گلکسی حتی می‌توانند صدای نوتیفیکیشن‌‌ را خاموش کنند و صدای رینگتون را بلند نگه دارند، و یا برعکس.

One UI

این ویژگی تنها چیزی نیست که گوگل از One UI الهام گرفته و ظاهراً قرار است در اندروید ۱۴ ارائه شود. گزارش شده که گوگل قصد دارد ویژگی‌های اعلام نوتیفیکیشن‌‌ها با فلش زدن صفحه نمایش و باز کردن قفل گوشی با تایید خودکار را نیز در اندروید ۱۴ ارائه کند که همگی الهام گرفته از One UI هستند. اگرچه رابط کاربری One UI کامل نیست، اما مطمئناً ویژگی‌های خوبی برای اندروید ۱۴ دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید