مرورگر Google Chrome اکنون بیش از ۳ میلیارد کاربر دارد

مرورگر Google Chromeبه تازگی تحقیقات جالبی در مورد مرورگرهای اینترنتی انجام شده‌است. آمار به دست آمده اعداد بسیار جالبی را نشان می‌دهد. این آمار در مورد درصد افرادی که از مرورگر Google Chrome استفاده می‌کنند صحبت می‌کنیم، که عملا مرورگر پیش فرض بسیاری از افراد است.

طبق یک گزارش تحقیقاتی، نزدیک به ۳.۳ میلیارد نفر (به طور دقیق ۳،۲۵۸،۲۵۶،۸۸۷) از مرورگر Google Chrome استفاده می‌کنند. این میزان تقریبا ۴۱٪ از کاربران اینترنت را تشکیل می‌دهد. مرورگر Google Chrome به جرات محبوب ترین مرورگرهای اینترنت است. گفته می‌شود گزینه‌های مختلف قابل تنظیم و سرعت آن در مقایسه با سایر مرورگرها دلیل اصلی محبوبیت آن است. این آمار در یافته‌های تیم Atlas VPN به دست آمده‌است.

دومین مرورگر محبوب Safari است که در مجموع ۹۴۴،۵۷۶،۱۰۰ کاربر اینترنتی دارد. کاربران دستگاه‌های iPhone و Mac بیشتر در Safari کار می‌کنند زیرا اپل از آن حمایت می‌کند.

فایرفاکس محبوب با داشتن ۱۸۱،۴۳۵،۴۳۰ نفر فعال در این فهرست سوم است. بر خلاف سایر مرورگرها ، فایرفاکس تأکید زیادی بر حریم خصوصی کاربران داشته است.

مایکروسافت Edge با ۱۷۱،۳۲۷،۶۰۷ کاربر اینترنتی در رده چهارم قرار دارد. Edge بطور پیش فرض از Windows Information Protection (WIP) پشتیبانی می‌کند که از بروز تصادفی اطلاعات کاربران در دستگاه‌های محبوب ویندوز 10 محافظت می‌کند.

در یادداشت مربوطه می‌توان یادآوری کرد که بیش از دو دهه پس از جنگ‌های حماسی مرورگرهای دهه ۱۹۹۰، مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که اینترنت اکسپلورر برجسته سال آینده، به نفع مرورگر جدیدتر، سریعتر و ایمن‌تر Edge بازنشسته خواهد شد.

Microsoft Internet Explorer سرانجام به Netscape Navigator در صفحه بزرگ تاریخ پیوست. در مکان‌های پنجم و ششم مرورگرهای اینترنت سامسونگ و اپرا قرار دارند. آنها به ترتیب ۱۶۶،۷۷۹،۰۸۶ و ۱۱۲،۱۹۶،۸۴۰ کاربر فعال دارند.

مطلب قبلینسل بعدی کارت‌های گرافیک تا ۳ برابر عملکرد بیشتری خواهند داشت
مطلب بعدیسامسونگ تبلت گلکسی Tab S7 FE 5G را بدون اعلام رسمی در اروپا عرضه کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید