پسوردهای کاربران Google Authenticator به صورت خودکار همرسانی خواهد شد

گوگل اپلیکیشن امنیتی خود یعنی Google Authenticator را به‌روزرسانی کرد تا امکان احراز هویت دو مرحله‌ای و همگام‌سازی رمز‌های عبور بین دستگاه‌های مختلف را به کاربران خود ارائه دهد. برنامه Authenticator قابلیت تولید و ذخیره کد احراز هویت دو مرحله‌ای را در iOS و Android فراهم می‌کند. احراز هویت دو مرحله‌ای یک لایه امنیتی اضافی برای حساب‌های آنلاین است که افراد را ملزم می‌کند به جز نام کاربری و پسوورد، رمز عبور منحصر به فردی را نیز وارد کنند.

این برنامه در گذشته قابلیت همگام‌سازی را نداشت. زیرا کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای فقط در یک دستگاه ذخیره می‌شدند. اما گوگل روز دوشنبه اعلام کرد که تغییراتی برای بهبود قابلیت امنیت و راحتی کاربران ایجاد شده است.

ویژگی‌های جدید Google Authenticator

Authenticator اکنون کدهای احراز هویت دو مرحله‌ای را به صورت ایمن در حساب گوگل کاربران ذخیره می‌کند. این به‌روزرسانی به اپلیکیشن مدنظر اجازه می‌دهد تا به تمامی پسووردهای کاربران دسترسی داشته باشد و امنیت کاربران افزایش یابد.

با این حال، هنوز هم امکان استفاده از Authenticator بدون داشتن حساب Google وجود ندارد. این برنامه برای آیفون‌ها و آیپدهای دارای iOS یا iPadOS 13 در دسترس است. البته،‌ کلیه کاربران می‌توانند رمز عبور خود را در داخل بخش داخلی مرورگر Google Chrome نیز ذخیره کنند. گوگل همچنان با سایر اعضای FIDO Alliance کار می‌کند تا ویژگی‌های احراز هویت حساب کاربری را به شکل جدیدی به کاربران ارائه دهند.

کلیدهای عبور یا Pass keys راهی جدید برای احراز هویت کاربر با برنامه‌ها و سرویس‌های آنلاین بدون استفاده رمز عبور سنتی است. اپل نیز از این فناوری در iOS 16 پشتیبانی می‌کند.

Google Authenticator

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید