Quick phrases ویژگی جدید برنامه Google Assistant به زودی راه اندازی خواهد شد

ویژگی جدید برنامه Google Assistant

بنا به گزارش phonearena برنامه Google Assistant که یکی از کاربردی‌ترین امکانات شرکت گوگل است به تازگی طی یک به روز رسانی ویژگی Quick phrases را جایگزین ویژگی‌هایی مانند Hey, Google خواهد شد. شرکت گوگل مدتی است سخت تلاش می‎‌کند تا برای لانچ اندروید ۱۲ آماده شود. لانچ اندروید ۱۲ به معنی به روز رسانی بسیاری از برنامه‌های مروبط به گوگل است و در آینده با ویژگی‌های جدیدی روبه‌رو خواهیم شد. هم اکنون نیز شرکت گوگل رسما اعلام کرده است در این به روز رسانی، ویژگی تحت عنوان Quick phrases جایگزین ویژگی Hey, Google خواهد شد.

برنامه Google Assistant

این ویژگی جدید که توسط XDA-Developers کشف شده است، عبارات سریع – Quick phrases نامیده می‌شود و در آن شاهد گسترش میانبرهای پویا و برخی از موارد مفید دیگری خواهیم بود که دستیار Google – Google Assistant برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در ماه می در رویداد Google I/O 2021، این شرکت برنامه‌های خود را برای به روز رسانی برنامه Google Assistant با ویژگی های جدید فاش کرد، و یکی از آنها این امکان بود که دستیار دیجیتال، برنامه‌ها و داده‌ها را بر اساس میزان و نحوه استفاده شما از برنامه توصیه می‌کند.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد این ویژگی به زودی به تلفن‌های Android راه پیدا خواهد کرد و شرکت گوگل در حال آماده سازی برنامه Google Assistant برای پشتیبانی از این تغییر است. کد کشف شده توسط افراد XDA اشاره‌‌ای به میان‌برهای پویا دارد که می‌تواند به آنچه شما تایپ می‌کنید و بر اساس تعامل شما با برنامه‌های تلفن هوشمند خود مربوط شود. پیش از این نیز میان‌برهای پویا برای مدتی وجود داشتند، اما اکنون گوگل در حال برنامه ریزی است تا  این ویژگی را به یکی از ویژگی‌های برجسته تجربه Google Assistant تبدیل کند.

بخش دیگر این ویژگی جدید که به زودی به گوشی‌های اندرویدی راه پیدا می‌کند، ویژگی “عبارات سریع” است. این واژه جایگزین کلمه “Hey، Google” برای رایج ترین تعاملات می‌شود، و در حال حاضر گزارش شده است که این ویژگی تنها برای رایج ترین دستورات مانند حذف زنگ هشدار یا تایمر در حال اجرا کار می‌کند. این ویژگی دارای نام رمز “quacamole” بوده و اولین بار در آوریل مشاهده شده است.

 ویژگی جدید برنامه Google Assistant

در این قابلیت شما می‌توانید به صورت پیش فرض انجام برخی از کارها را مشخص کرده و تنها از طریق قابلیت‌های صوتی از Google Assistant بخواهید آن کارها را برای شما انجام دهد. کارهایی مانند خاموش کردن تایمر، آلارم و چراغ‌ها و امور مربوط به کنترل مدیا. اطلاعات موجود همچنین نشان می‌دهند که این دستگاه‌ها می‌توانند نه تنها با تلفن شما بلکه با سایر دستگاه‌های هوشمند  کار کنند، اما با این حال این امر در حال حاضر هنوز تأیید نشده است.

هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه کدام دستگاه‌ها از عبارات Quick پشتیبانی می‌کنند و راه اندازی دقیق آن چگونه خواهد بود، وجود ندارد. ممکن است این ویژگی با به روزرسانی اندروید 12 همزمان باشد و احتمالاً در این ماه معرفی شود، اما همچنین ممکن است از طریق یک به روزرسانی مخصوص در مراحل بعدی منتشر شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید