گوگل گوشی پیکسل 5a را معرفی کرد تا به شایعات آن خاتمه دهد!

گوشی پیکسل 5a به تازگی توسط کمپانی گوگل معرفی شده که عملا تمامی شایعات درباره عرضه نشدن آن را رد می‌کند. با گیگ‌تک همراه باشید.

به مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌های سری پیکسل، گوشی گوگل پیکسل 5a هم دقیقا پس از انتشار شایعه کنسل شدن پروژه آن معرفی شده، اما نکته قابل توجه اینجاست که کاربران بسیاری خبر کنسل شدن آن را منتشر کرده بودند و این باور تقریبا به یقین رسیده بود. ولی چنان که امروز به صورت رسمی اعلام شده، ظاهرا قرار است تا امسال شاهد عرضه این گوشی جدید در سری a پیکسل باشیم.

ساخت گوشی گوگل پیکسل 5 5G کنسل نشده و در واقع امسال در کشورهای آمریکا و ژاپن، در همان زمانی که هر ساله مدل‌های سری a معرفی می‌شوند، رونمایی خواهد شد.

این اعلام رسمی گوگل همه چیز را برای دیدن 5a 5G در سال جاری تایید می‌کند، اما در روز گذشته بود که منابع خبری بسیاری اعلام کردند که دلیل ساخته نشدن این گوشی، کمبود چیپ خواهد بود. با این وجود پیکسل 5a نیز قاعدتا امسال به عنوان یک دستگاه ارزان قیمت برای راضی نگه داشتن مشتری‌ها و ارائه ویژگی‌های جالب در مبلغ کم عرضه خواهد شد.

همچنین از نظر برخی مشخصات فنی، پیش از این پیکسل 5a در برخی وبسایت‌ها در سال گذشته دیده شده بود که سایزی تقریبا برابر با مدل 4a داشته و دارای یک پنل نمایشگر ۶.۲ اینچی با کیفیت FHD+ است. به علاوه، قاب دوربین پشت آن تنها شامل دو ماژول بوده و روی دستگاه جک ۳.۵ میلی‌متری هندزفری وجود خواهد داشت.

تاریخ معرفی این دستگاه هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، اما گفته شده که در زمان همیشگی معرفی گوشی‌های سری a خواهد بود که برابر با ماه آگوست (مرداد/شهریور) است. گفته‌هایی درباره معرفی پیکسل بادز جدید در کنار این دستگاه هم شنیده می‌شود، اما تا زمان اعلام رسمی نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد.

در آخر نیز لازم به ذکر است که امسال ظاهرا گوگل روی یک پرچمدار جدید به نام پیکسل 6 نیز کار می‌کند که دارای ویژگی‌هایی از چیپ اصلی خود شرکت گوگل با سیستم ناشناخته Whitechapel خواهد بود.

به هر حال پیش از این نیز شرکت گوگل در جواب به شایعه‌ها معرفی زودهنگامی گوشی‌های خود را انجام داده بود. اما اینبار درباره پیکسل 5a به جای هیجان دادن به ماجرا، به نحوی آبروی این کمپانی حفظ شده تا کمبود چیپ مانع صرف نظر از ساخت یک گوشی هوشمند پرطرفدار نشود.

منبع: The Verge

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید