گوگل به دنبال خرید شرکت سایبری Mandiant است!

Mandiant

گوگل ظاهرا در حال مذاکره با شرکت امنیت سایبری Mandiant است و می‌خواهد آن را تصاحب کند. این شرکت آمریکایی در سال ۲۰۰۴ تاسیس و در سال ۲۰۱۳ ، زمانی به شهرت رسید که در گزارشی از نقش چین در جاسوسی سایبری خبر داد. ارزش این کمپانی حالا ۴.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

یک منبع آگاه به خبرگزاری The Information خبر داده که گوگل و Mandiant در حال گفتگو هستند تا این شرکت را به زیرمجموعه کسب و کار رایانش ابری گوگل اضافه کنند. این کسب و کار در حال حاضر سالانه حدود ۱۹ میلیارد دلار درآمد دارد، اما می‌خواهد با کمک این خرید به رقیب جدی‌تری برای مایکروسافت بدل شود. نکته جالب اینجاست که ظاهرا مایکروسافت هم پیش‌تر به خرید Mandiant علاقه نشان داده بود.

شرکت Mandiant در سال ۲۰۱۳ توسط FireEye خریداری شد. با این حال FireEye سال گذشته میلادی کسب و کار محصولات و نام خود را در معامله‌ای به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار به کنسرسیوم Symphony Technology Group فروخت. این شرکت حالا دوباره به عنوان یک موجودیت مستقل فعالیت می‌کند. اما شاید به‌زودی شرایط تغییر کند.

گوگل با خرید Mandiant به امنیت خدمات ابری فکر می‌کند

Google in talks to buy cybersecurity firm Mandiant

به دنبال انتشار گزارش امروز، ارزش سهام Mandiant حدود ۱۶ درصد بالا رفت. البته شرکت‌های امنیت سایبری در مجموع در شرایطی که با حمله روسیه به اوکراین، شاهد افزایش حملات سایبری هستیم، ارزشمندتر شده‌اند. از سوی دیگر، غول‌های فناوری به دنبال این هستند که با تقویت تدابیر دفاعی خود ایمنی سیستم‌هایشان را افزایش دهند و از رخدادهایی مثل هک اخیر انویدیا جلوگیری کنند.

این شرکت در سال ۲۰۰۴ توسط افسر سابق نیروی هوایی آمریکا، «کوین مندیا» تاسیس شد. این شرکت در ابتدا Red Cliff Consulting نام داشت اما در سال ۲۰۰۶ نام خود را تغییر داد. Mandiant به خاطر نقش موثر خود در کشف حملات سایبری سولار ویندز در سال ۲۰۲۰ دوباره به شهرت رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید