اولین تصاویر سیستم عامل اندروید ۱۲ منتشر شد

امسال اندروید ۱۲ توسط گوگل عرضه خواهد شد، همچنین به تازگی نسخه بتای این سیستم‌عامل منتشر شده که در ادامه به بررسی تصاویر تازه منتشر شده از آن می‌پردازیم.

در تصاویر منتشر شده ویژگی‌هایی از اندروید ۱۲ مشاهده شد و مشخص است که گوگل این سیستم‌عامل را با طراحی جدیدی عرضه خواهد کرد.

اندروید 12

اگر به تصاویر بالا دقت کنید، متوجه شباهت سیستم عامل‌اندروید ۱۲ با iOS خواهید شد. گوگل در این نسخه از اندروید از قابلیت‌های حریم خصوصی iOS نیز استفاده کرده است. اگر به سمت راست بالای این تصویر دقت کنید متوجه می‌شوید که یک نقطه سبز یا نارنجی رنگ در آن قسمت وجود دارد، وجود این نقطه بدان معنی است که برنامه‌ای در حال استفاده از دوربین یا میکروفون گوشی شماست و این همان قابلیتی است که شرکت اپل در سیستم‌عامل خود از آن پشتیبانی می‌کند. همچنین شما می‌توانید با ضربه زدن روی این قسمت سبز رنگ، میکروفون یا دوربین خود را غیرفعال کنید.

هنوز اطلاعات کاملی درباره اندروید ۱۲ در دسترس نیست، زیرا مشخص نشده است که آیا در هنگام استفاده از Wi-Fi آیکن آن در قسمت بالا سمت راست به صورت دایره‌ای شکل در می‌آید یا تغییر رنگ خواهد داد؟ اگر صفحه را از بالا به پایین بکشید متوجه می‌شوید که منو باز شده این بار دارای چهار آیکن خواهد بود و این باعث می‌شود تا امکان استفاده و دسترسی به آن‌ها ساده‌تر و سریع‌تر شود. احتمالا رنگ پس‌زمینه این منو بستگی به رنگ تصویر پس‌زمینه (تصویر انتخاب شده به عنوان والپیپر) داشته باشد، همچنین این احتمال وجود دارد که بتوانید رنگ این منو را شخصی‌سازی کنید.

به علاوه قابلیت‌های جدیدی نیز به قسمت Widget اضافه شده است و شما می‌توانید تماس‌های از دست رفته، پیام‌های اخیر و وضعیت فعالیت را در این قسمت مشاهده کنید. این قابلیت بسیار کاربردی بوده زیرا شما می‌توانید تمام این موارد را در بخش کوچکی از صفحه نمایش گوشی هوشمند خود بررسی کنید.

قابلیت‌های دیگری که انتظار می‌رود اندروید ۱۲ از آن‌ها پشتیبانی کند، عبارت است از؛ دوبار ضربه زدن در پشت دستگاه برای اجرای دستوری مانند گرفتن اسکرین‌شات (همانند iOS)، اشتراک‌گذاری Wi-Fi برای دستگاه‌های اطراف، بهبود یافتن سیستم پس‌زمینه‌ها، به‌روزرسانی emojiها وکه امیدوار هستیم آن‌ها را در نسخه جدید اندروید ببینیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید