اپل حداقل ۴ سال با عرضه جستجوگری رقیب گوگل فاصله دارد

گزارش جدیدی از The Information منتشر شده که خبری خوبی برای گوگل نیست؛ در این گزارش آمده که اپل به صورت جدی در تلاش‌ برای توسعه جستجوگری است که می‌تواند با گوگل رقابت کند. به عنوان بخشی از این تلاش‌ها، اپل استارتاپی خبری مجهز به هوش مصنوعی به نام Laserlike را در سال 2018 خریداری کرد که توسط گروهی از مهندسان گوگل تاسیس شد. با این حال، گزارش امروز می گوید که بنیانگذاران Laserlike به گوگل بازگشته اند.

Srinivasan Venkatachary یکی از موسسان Laserlike نقش مدیر ارشد تیم جستجوی اپل را بر عهده گرفته بود و حداقل ۲۰۰ کارمند داشت. این تیم مسئول توسعه ویژگی‌هایی مانند Spotlight و Siri Suggestions و همچنین پاسخ‌های دستیار صوتی Siri است.

گوگل

ونکاتاچاری در طول مدت حضورش در اپل، به جان جیاناندریا، معاون یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی اپل، که همچنین یکی از مدیران سابق گوگل است، گزارش مستقیم می‌داد. Venkatachary همچنین تعدادی از کارمندان تیم جستجوی گوگل را در جهت افزایش کارمندان تیم جستجوی اپل استخدام کرد.

Venkatachary اکنون به همراه سایر بنیانگذاران Laserlike به گوگل بازگشته است:

به گفته یک فرد مطلع، ونکاتچری اکنون معاون مهندسی در گوگل زیر نظر جیمز مانیکا، معاون ارشد فناوری و اجتماعی است، که مجموعه‌ تحت مدیریت او شامل گروهی هستند که وظیفه ردیابی چگونگی تأثیر فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی بر مسائل اجتماعی را دارند. Venkatachary و بنیانگذاران Laserlike ، استیون بیکر و آناند شوکلا، نیز بخشی از تیم او هستند. در حال حاضر به طور دقیق نمی توان فهمید که کارمندان سابق اپل به طور خاص روی چه چیزی کار می کنند.

اپل و گوگل دو رقیب و مهره مهم در صنعت جستجو

همانطور که گزارش امروز اشاره می کند، اپل و گوگل هر دو رقیب و مهره اصلی در صنعت جستجو هستند. مهم‌تر از همه، گوگل حدود 18 تا 20 میلیارد دلار در سال به اپل پرداخت می‌کند تا موتور جستجوی پیش‌فرض در تمام دستگاه‌های اپل باقی بماند.

اینکه آیا اپل قصد دارد یک موتور جستجوی اختصاصی  جایگزین گوگل راه اندازی کند یا نه، هنوز مشخص نیست، اما گزارش امروز نشان می دهد که این شرکت هنوز “حداقل چهار سال” تا امکان انجام این کار فاصله دارد:

طبق تخمین شخصی که با این تیم همکاری داشته است، اپل هنوز حداقل چهار سال تا راه اندازی یک جایگزین بالقوه موتور جستجوی گوگل فاصله دارد. انجام این کار بدون شک مستلزم افزایش قابل توجهی در بودجه تیم است. اپل همچنین ممکن است بتواند با بینگ مایکروسافت معامله ای مشابه معامله ای که اپل با گوگل دارد انجام دهد، زیرا بینگ سهم نسبتا کمی از بازار جستجو را در اختیار گرفته.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید