تغییر نحوه کنترل صدا در اندروید 14

ظاهراً‌ باید منتظر تغییر نحوه کنترل صدا در اندروید 14 باشیم. همه ما منتظر آنچه Google برای Android 14 در نظر گرفته است هستیم. یکی از ویژگی‌هایی مدنظر کاربران، جداسازی کنترل‌‌کننده‌های صدای زنگ و نوتیفیکیشن است. در حال حاضر، تعداد زیادی از تلفن‌های اندرویدی (از جمله گوشی‌های سامسونگ) این ویژگی را به‌طور پیش‌فرض ارائه می‌دهند، اما کاربران پیکسل از آن محروم هستند. به نظر می رسد گوگل قصد دارد این مشکل را در اندروید 14 برطرف کند.

در دسامبر 2021، پستی در Google Issue Tracker درخواست جداسازی کنترل‌کننده‌های حجم صدا را مطرح کرد، آن پست اکنون دارای علامت Fixed است،‌ این یعنی مشکل مدنظر توسط گوگل حل شده است. علاوه بر این، یکی از کارکنان Google در همان پست تأیید کرد که این ویژگی با ارائه نسخه آینده اندروید، قابل دسترسی خواهد بود.

البته، هنوز هیچ تغییری در Android 13 QPR3 Beta 3 یا Android 14 Beta 1.1 مشاهده نشده است. به احتمال زیاد، این شرکت ممکن است این ویژگی را با نسخه بتای بعدی اندروید 14 در اختیار کاربران خود قرار دهد.

تغییرات کنترل صدا در اندروید 14 و ردیابی در حالت خاموش

لازم به ذکر است که اسلایدرهای کنترل‌کننده صدا مربوط به اندروید 14 در ماه مارس ارائه شدند، اما کاربران عادی دسترسی خاصی به آن‌ها نداشتند. میشال رحمان از Esper در آن زمان خاطرنشان کرد که اسلایدرهای جداگانه کنترل‌کننده‌های صدا در Android 13 QPR2 Beta موجود هستند، اما دسترسی به این ویژگی مستلزم فعال کردن بخش دولوپر (Developer) است.

به نظر می رسد که اضافه شدن این ویژگی‌های جدید در Android 14 DP2، به همراه فعال شدن ردیابی گوشی از راه دور(حتی در حالت خاموش)، می تواند بسیار از مشکلات کاربران با رابط کاربری اصلی اندروید را برطرف کند. با این حال، به طور کلی، پیشرفت هایی که در این نسخه از سیستم عامل Android صورت گرفته قابل توجه و مثبت هستند. به دلیل اینکه این نسخه فعلاً در دوره آزمایشی (DP) به سر می‌برد، احتمالا تغییراتی در ویژگی‌ها و عملکردهای آن صورت خواهد گرفت. باید منتظر باشیم و ببینیم که گوگل چه نقشه‌ای برای آینده سیستم عامل محبوب خود کشیده است.

منبع: اندروید پلیس

 

تغییر نحوه کنترل صدا در اندروید 14 - صدا در اندروید 14

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید