گوگل با کمک هوش مصنوعی، نسخه پزشک را می‌خواند

آیا در خواندن نسخه با دستخط عجیب و غریب پزشک خود مشکل دارید؟ خب، شما تنها نیستید؛ این یک مشکل برای همه مردم در سراسر جهان است و چه کسی بهتر از Google می‌تواند به کمک شما بیاید؟

گوگل با کمک هوش مصنوعی خودش نسخه پزشک را می‌خواند

با توجه به پیشرفت‌های اخیر، به زودی می‌توانید از قابلیت ترجمه هوش مصنوعی گوگل برای ترجمه نسخه پزشک استفاده کنید. طبق یک گزارش، گوگل با داروسازان برای ایجاد مدلی همکاری می‌کند که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای ترجمه یادداشت‌های دست‌نویس نسخه پزشکان استفاده می‌کند. گوگل این ویژگی جدید ترجمه هوش مصنوعی را در کنفرانس سالانه خود “Google for India” در روز دوشنبه به نمایش گذاشت.

نسخه پزشک

ویژگی ترجمه هوش مصنوعی گوگل در حال حاضر یک نمونه اولیه است و هنوز برای عرضه عمومی آماده نیست. با توجه به این کنفرانس، کاربران می‌توانند از نسخه عکس بگیرند یا از گالری عکس خود آپلود کنند. پس از آپلود، تصویر پردازش می‌شود و برنامه داروهای ذکر شده در نسخه آپلود شده را شناسایی و نشان می‌دهد.

گوگل گفت: «این به عنوان یک فناوری کمکی برای دیجیتالی کردن اسناد پزشکی دست‌نویس عمل می‌کند و با کمک انسان‌های موجود در این حلقه، مانند داروسازان، عمل می‌کند. با این حال، هیچ تصمیمی صرفا بر اساس خروجی ارائه شده توسط این فناوری گرفته نخواهد شد.»

جدا از این قابلیت ترجمه هوش مصنوعی، گوگل همچنین اعلام کرد که در حال کار بر روی یک مدل واحد و یکپارچه برای پوشش بیش از ۱۰۰ زبان هندی برای گفتار و متن است. این ویژگی به میلیون‌ها کاربر تلفن هوشمند اندرویدی، از جمله دستگاه‌های گلکسی، اجازه می‌دهد تا به سفر اینترنتی در جنوب آسیا بپیوندند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید