هوش مصنوعی گوگل اکنون تصاویر را برای شما شرح می‌دهد

هوش مصنوعی گوگل روز به روز در حال قدرتمندتر شدن است. این غول فناوری اخیرا برنامه Lookout را منتشر کرده است که از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران نابینا یا کم بینا برای دیدن اطراف خود استفاده می کند. اما در حال حاضر، گوگل قصد دارد این امکان را به یک قابلیت پیشرفته‌تر تبدیل کند.

هوش مصنوعی گوگل اکنون می تواند به سوالات شما در مورد تصاویر پاسخ دهد

گوگل برنامه Lookout خود را به روز کرده است و این بروزرسانی شامل یک ویژگی خاص با نام «image question and answer» است. این قابلیت از هوش مصنوعی توسعه یافته DeepMind برای توضیح و توصیف تصاویری که فاقد زیرنویس یا متن alt هستند استفاده می کند.

در حال حاضر برنامه لوک اوت به شما این اجازه را می‌دهد تا پس از دریافت توضیحات مربوط به یک تصویر، در مورد همان تصویر سوالات خاصی را بپرسید. برای مثال اگر این برنامه به شما توضیح داد که یک سگ در تصویر قرار دارد می‌توانید بپرسید که آیا آن سگ از نژاد ژرمن شپرد است یا خیر. شایان ذکراست که ویژگی مذکور تنها در حال آزمایش است و با عرضه آن به صورت کامل کمی فاصله داریم.

علاوه بر‌ این‌، شاهد یک بروزرسانی برای گوگل مپس هستیم که به شما نشان می‌دهد مکان مدنظرتان، مسیر مناسبی برای صندلی‌های چرخ‌دار دارد یا خیر. این ویژگی برای افرادی که از ناتوانی جسمی رنج می‌برند گزینه‌ای فوق‌العاده خواهد بود.

هوش مصنوعی گوگل اکنون تصاویر را برای شما شرح می‌دهد - مصنوعی گوگل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید