قابلیت فیلتر کردن به برنامه اندروید جیمیل اضافه شده تا راحت‌تر جستجو کنید

برنامه اندروید جیمیلدر جدیدترین آپدیت برنامه اندروید جیمیل می‌توانید پیام‌های خود را به نحوی فیلتر کنید تا برای پیدا کردن دسته یا پیغام الکترونیکی مورد نظر، دیگر مجبور به گذراندن وقت طولانی نباشید.

به نقل از GSM Arena، اوایل سال ۲۰۲۰ کاربران پلتفرم رایانه شخصی در یک نظرسنجی اظهار کردند که اضافه کردن قابلیتی که بتوان با کمک آن پیام‌ها را هنگام جستجو دسته‌بندی کرد، می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این در حالی بود که به دلیل درست بودن این نظر، تیم سازنده عملا چنین ویژگی را حدود یک ماه بعد اضافه کردند که با آن هم‌اکنون می‌توانید پیغام‌های الکترونیکی خود در محیط جیمیل را دسته‌بندی کنید. نام این قابلیت Chips نام دارد و حال برای کاربران اندرویدی که از برنامه Gmail استفاده می‌کنند نیز در دسترس قرار گرفته است.

این قابلیت در هر دو پلتفرم رایانه شخصی و برنامه اندروید جیمیل کاربرد کاملا یکسانی دارد و هنگامی که شما اسم چیزی را جستجو می‌کنید، نتایج را کمی فشرده‌تر نمایش می‌دهد تا بتوانید خیلی سریع‌تر و بهتر پیام مورد نظر خود را پیدا کنید. برای مثال این فیلترها می‌توانند تاریخ ارسال و همچنین کلمه کلیدی مورد نظر را در پیام‌های مختلف محدودسازی کنند تا نهایتا به نتیجه مورد نظر برسید. همچنین شما می‌توانید از بین فیلترهای مختلف چند مورد را اعمال کنید؛ برای مثال می‌توانید تنها بین پیام‌های حاوی فایل، پیام‌های مخاطبان، پیام‌های ترفیع، شخص خاص و یا پیامی که حاوی کلمه‌ای جستجو شده است یکی یا چند مورد را انتخاب کنید.

آپدیت برنامه اندروید جیمیل عرضه شد، اما نه برای همه!

برنامه اندروید جیمیلبه علاوه، در نظر داشته باشید که آپدیت مورد نظر برنامه Gmail برای کاربران اندرویدی فیلترها را اضافه می‌کند، اما جالب است بدانید که این ویژگی هنوز برای افرادی در برخی از مناطق در دسترس نیست! با این وجود بسیاری از افراد فعلا برای دسترسی به این ویژگی باید صبر کنند تا طی هفته یا شاید هم ماه آینده قابلیت را طی یک آپدیت دیگر دریافت کنند.

درباره این موضوع هنوز اطلاعات رسمی منتشر نشده و از طرفی مشخص نیست که نسخه iOS این برنامه در چه زمان این ویژگی جدید را دریافت می‌کند. همچنین اگر از کاربرانی هستید که استفاده از برنامه جیمیل را به صورت روزانه انجام می‌دهید، احتمالا برای ارسال عکس‌های خود به این روش تازه نیاز پیدا خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید