رابط کاربری Gmail برای گوشی‌های تاشو مانند Galaxy Z Fold 4 بهینه‌سازی شد

گوشی‌های تاشو قرار است چیزی بیش از تبلت‌ها و تلفن‌های همراه با نمایشگر بزرگ باشند. این دستگاه‌ها هر ساله با تغییرات نرم‌افزاری جدید بهتر می‌شوند، و جدیدترین بهبودی که آنها تجربه کرده‌اند در ارتباط با رابط کاربری جدید Gmail است.

گوگل به دنبال گوشی‌های تاشو؟

تاکنون در گوشی‌های تاشو به مانند گوشی‌های معمولی، تنها یک نسخه کشیده از برنامه Gmail قابل نمایش بود. اما حالا گوگل رابط کاربری این اپلیکیشن را تغییر داده و کاربران گوشی‌های تاشو که مانند Samsung Galaxy Z Fold 4، صفحه نمایش کتابی دارند، یک طراحی دو صفحه‌ای را برای Gmail خواهند دید. این نمایش دو صفحه‌ای برای اپلیکیشن‌های Meet و Chat نیز موجود است.

گوشی‌های تاشو

این بدان معنی است که قسمت سمت چپ صفحه تاشو inbox، و قسمت سمت راست، ایمیل باز شده را نشان می‌دهد. اگر از منظر مولتی تسکینگ به این امر نگاه کنیم معقول به نظر می‌رسد و در هنگام مرور ایمیل‌ها، از اتلاف وقت کاربر جلوگیری می‌شود.

ورک اسپیس گوگل:

«به عنوان بخشی از مأموریت ما برای ارائه تجربه کاربری فوق‌العاده در دستگاه‌های دارای صفحه‌ نمایش بزرگ، حالا کاربران گوشی‌های تاشو اندرویدی می‌توانند به نمایش دو صفحه‌ای برای اپلیکیشن‌های Google Meet و Gmail دسترسی داشته باشند. مفتخریم که اعلام کنیم این بروزرسانی شامل تب Chat در اپلیکیشن Gmail نیز می‌شود و هم‌اکنون در دسترس کاربران است.»

نوار جستجو در بالای inbox قرار گرفته و دکمه Compose نیز در نیمه اول صفحه (قسمت سمت چپ) قابل مشاهده است. نوار پایینی پهنای کل صفحه را در بر می‌گیرد. گفتنی است که روی تبلت‌ها یک بخش ناوبری عمودی می‌بینید. بخش‌های کوچک این چنینی به ایجاد هویت منحصر به فرد برای گوشی‌های تاشو کمک می‌کنند.

رابط کاربری Gmail برای گوشی‌های تاشو مانند Galaxy Z Fold 4 بهینه‌سازی شد - 2023 02 27 01 38 02 NVIDIA GeForce Overlay DT

این رابط کاربری جدید اکنون برای گوشی‌های تاشو در دسترس است.

گوگل در این اواخر تمرکز خود را بر روی گوشی‌ها و تبلت‌های تاشو افزایش داده است. این شرکت در اواخر سال ۲۰۲۱، اولین سیستم عامل ویژه تبلت‌ها را با نام اندروید 12L معرفی کرد تا تجربه کاربری و نرم‌افزاری در دستگاه‌هایی با صفحه نمایش بزرگ را بهبود بخشد.

اندروید 12L شامل اصلاحات و بهینه‌سازی‌های کوچکی است که باعث می‌شوند از صفحه نمایش‌های بزرگ‌تر به شکل بهتری استفاده کنیم. برای مثال می‌توان به جداسازی عمودی نوار اعلانات و نوار وظیفه اشاره کرد که به کاربران اجازه می‌دهد اپلیکیشن‌ها را با سرعت بیشتری اجرا کنند.

گوگل مدت‌ها بود که به تبلت‌ها واقعاً اهمیتی نمی‌داد. اما این طرز فکر اکنون در حال تغییر است و یکی از دلایل اصلی ابراز علاقه مجدد گوگل به دستگاه‌های بزرگ، احتمالاً معرفی یک تبلت و یا گوشی تاشو در آینده نزدیک توسط این شرکت است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید