گوشی Pixel 4 گوگل به اشتباه اندروید 13 را گرفت

دریافت اشتباه اندروید 13 توسط گوشی Pixel 4 گوگل

اندروید 13 در حال حاضر در مراحل بتا قرار دارد و بزودی باید شاهد انتشار نسخه نهایی در ماه جولای یا آگوست باشیم. به تازگی دارندگان گوشی Pixel 4 به تصادفی اندروید 13 را دریافت کردند، آپدیتی که 23 ژوئن برای آنها منتشر شد و شماره نسخه TP1A.220603.002.A1 دارد.

اگرچه بسیاری تصور می‌کنند علت این امر قرار داشتن صاحب گوشی در برنامه Android 13 Beta for Pixel بوده اما چنین نیست. این گوشی هرگز برای برنامه اندروید 13 بتا ثبت نام نکرد. زمانی که کاربر اعلان آپدیت اندروید 13 را دریافت کرد، تا زمانی که آن را دانلود و نصب نکرده بود متوجه نشد که این اعلان برای چیست.

چیزی که مالک گوشی Pixel 4 متوجه شد این بود که Google Pay پس از نصب به‌روزرسانی کار نمی‌کند. حتی تلاش برای نصب مجدد برنامه با استفاده از بسته نصب Google Pay APK بی فایده بود و بازیابی تنظیمات کارخانه نیز بی فایده بود. یکی از نظریه‌هایی که قابل قبول به نظر می‌رسد این است که نسخه اندروید 13 که این دارنده گوشی Pixel 4 دریافت کرده، یک نوع بتا ویژه بوده که گوگل در دسترس افراد خاصی می‌گذارد.

گوشی Pixel 4 گوگل غیرمنتظره اندروید 13 را گرفت

اشاره شده است که به نظر می‌رسد هر سال چیزی مشابه اتفاق می‌افتد. اخباری در مورد بروز رسانی تصادفی توسط MyDrivers گزارش شده است. با اندروید 13، کاربران نه تنها می‌توانند رنگ‌ها و ظاهر آیکون‌های برنامه گوگل را با تصویر پس زمینه مورد استفاده در گوشی مطابقت دهند، بلکه می‌توانند آیکون‌های برنامه شخص ثالث را نیز با تصویر زمینه مطابقت دهند. ویجت پخش موسیقی جدید دارای نوار پیشرفت پخش “موج” است.

در اندروید 13، کاربران می‌توانند زبانی را برای یک برنامه خاص تنظیم کنند که با تنظیمات زبان اصلی گوشی متفاوت است. انتخابگر عکس جدید به کاربر اجازه می‌دهد تا عکس‌های خاصی را با یک برنامه به اشتراک بگذارد بدون اینکه به آن برنامه دسترسی آزاد به کتابخانه کامل عکس خود بدهد. اندروید 13 از صدای بلوتوث LE پشتیبانی خواهد کرد. این اجازه می‌دهد تا موسیقی باکیفیت بدون کاهش مقدار زیادی از عمر باتری گوشی ارائه شود.

مدل‌های پیکسلی که امسال به‌روزرسانی اندروید 13 گوگل را دریافت می‌کنند عبارتند از Pixel 4، Pixel 4 XL، Pixel 4a، Pixel 4a، Pixel 5، Pixel 5a، Pixel 6، Pixel 6 Pro هستند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید