آلمان هم ممکن است مانند ایتالیا استفاده از ChatGPT در کشور خود را ممنوع کند

هفته گذشته، آژانس حفاظت از داده‌های ایتالیا تصمیم گرفت استفاده از ChatGPT را به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده‌ها ممنوع کند. اکنون، به نظر می‌رسد که یک کشور اروپایی دیگر یعنی آلمان نیز ممکن است همین تصمیم را بگیرد.

کمیسر آلمان در حوزه حفاظت از داده‌ها، اولریش کلبر، در مصاحبه ای با روزنامه Handelsblatt (از طریق یاهو نیوز) گفت که تنظیم‌کننده‌های این کشور در حال مذاکره با تنظیم‌کننده‌های دولت ایتالیا در مورد ممنوعیت ChatGPT بوده‌اند. کلبر اظهار داشت: «…اصولاً چنین اقدامی در آلمان نیز امکان‌پذیر است».

هوش مصنوعی ChatGPT همه را به دردسر انداخته

ممنوعیت ایجاد شده برای استفاده از ChatGPT در ایتالیا پس از آن اعمال شد که آژانس حفاظت از داده‌های این کشور گفت که این پلتفرم احتمالاً قوانین جمع‌آوری داده‌های ایتالیا را نقض می‌کند. آنها همچنین ادعا می‌کنند که ChatGPT نظارتی بر استفاده از این سرویس توسط کودکان زیر ۱۳ سال ندارد. شرایط خدمات این چت بات هوش مصنوعی استفاده از آن توسط کودکان این گروه سنی را ممنوع می‌کند.

از زمان اعمال این ممنوعیت‌ها در ایتالیا، ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر این کشور، اظهار داشت که به نظر او این اقدام توسط آژانس جمع‌آوری داده‌ها ناپسند است. او اشاره می‌کند که سایر سرویس‌های آنلاین هم مشکلاتی در زمینه جمع‌آوری داده‌ها و حفاظت از حریم خصوصی در ایتالیا دارند، اما مانند ChatGPT مسدود نشدند.

با این حال، کشورهای دیگری به جز آلمان نیز در حال گفتگو با رگولاتورهای ایتالیا در مورد اقدامات خود هستند. سخنگوی کمیسر حفاظت از داده‌های ایرلند گفت که آنها در حال بررسی اقدامات ایتالیا در موزد ChatGPT هستند و «با تمام مقامات حفاظت از داده‌ها در اتحادیه اروپا در رابطه با این موضوع هماهنگ خواهند بود.» دولت فرانسه نیز درباره تصمیم خود با ایتالیا در تماس بوده است.

ChatGPT

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید