کیبورد گوگل لغات پیشنهادی را در اندروید 12 متفاوت نمایش می‌دهد

کیبورد گوگل - برنامه Gboardطبق اعلام رسمی، ظاهرا یکی دیگر از ویژگی‌های اندروید 12 درباره کیبورد گوگل یا همان برنامه Gboard است که حال می‌تواند لغات پیشنهادی و پرکاربرد شما را به شکل بهتری نمایش دهد.

به نقل از 9To5Mac، برنامه Gboard یا همان کیبورد معروف گوگل امروزه یکی از مهم‌ترین و بهترین اپلکیشن‌های کیبورد لمسی برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود که هم در میان کاربران سیستم عامل iOS و هم افرادی که دارنده گوشی‌های اندرویدی هستند از محبوبیت بالایی برخوردار است. حال جالب است بدانید که استقبال بالا کاربران از این کیبورد به دلیل داشتن ساده‌ترین محیط کاربری و همچنین بیشترین ویژگی‌ها در عین سادگی بوده که می‌تواند تمام گزینه‌های مورد نیاز برای یک کیبورد استاندارد را در اختیار کاربر قرار دهد. با این وجود به روزرسانی‌های مختلف باعث می‌شود تا این اپلکیشن بیش از پیش توسط کاربران دیده و نصب شود.

این به روزرسانی‌ها می‌تواند شامل آپدیت‌های جداگانه این برنامه در فروشگاه پلی استور باشد که می‌توانید به راحتی آن‌ها را نصب کنید، اما برخی دیگر از ویژگی‌های این برنامه با معرفی شدن نسخه جدید اندروید به آن اضافه می‌شوند. با این حال جدیدترین نسخه از اندروید همان 12 است که هنوز در فاز بتا قرار داشته و بسیاری از اپلکیشن‌های حاضر در آن را هم تحت تاثیر قرار داده است؛ مانند برنامه Google Messages که حال ویژگی‌های تازه‌ای از جمله تم را خواهد داشت. اما کیبورد گوگل در این سیستم عامل جدید چه تغییراتی خواهد کرد؟

ویژگی‌های کیبورد گوگل در سیستم عامل جدید

چنان که به نظر می‌رسد، برخی کاربران نسخه بتا اندروید 12 در کیبورد خود متوجه شده‌اند که کیبورد Gboard آن‌ها کلمات اصلی را به شکل دیگری پیشنهاد می‌کند. در گذشته این لغات در یک خط بالای کیبورد ظاهر می‌شدند؛ البته حال نیز دقیقا روال به همین شکل است، اما همیشه کلمه وسط دقیق‌ترین پیشنهاد بوده و کاربران نیز به همین دلیل از آن استفاده می‌کنند. با این وجود در آپدیت جدید ظاهرا این لغت اصلی به صورت بولد در میان دو کلمه دیگر ظاهر شده و با تاکید بیشتری نشان می‌دهد که کدام کلمه بیشتر تکرار شده یا مهم است.

این در حالی است که اضافه کردن چنین ویژگی عجیبی چندان هم خاص نیست و در گذشته هم همه کاربران می‌دانستند که کلمه وسط از همه دقیق‌تر خواهد بود، اما از نظر ظاهری جالب است که کلمات مهم را درشت‌تر و با هاله نور می‌بینیم. این قابلیت در نسخه iOS هنوز اضافه نشده است و احتمالا تا زمان عرضه نسخه رسمی اندروید 12 در دسترس قرار نخواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید