Galaxy S22 Ultra از بزرگنمایی ۳ و ۱۰ برابری دوربین بهره خواهد برد

Galaxy S22 Ultraشایعات متناقض زیادی در مورد ترکیب دوربین در گوشی پرچمدار آینده کره‌ای‌ها یعنی سامسونگ Galaxy S22 Ultra وجود دارد. برخی می‌گویند که این گوشی از چینش نسل قبل خود یعنی S21 Ultra مجددا استفاده می‌کند، برخی دیگر ادعا می‌کنند که این دستگاه به سنسورهای جدید ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ مجهز خواهد شد. حساب کاربری Leakster Ice Universe در توییتر به عنوان یک منبع افشاگر معتقد است که این گوشی با دوربین‌های تله‌فوتو بهبود یافته نیز همراه خواهد شد.

شایعات حول اینکه سامسونگ Galaxy S22 Ultra دارای دو لنز زوم با فاصله کانونی متغیر است می‌چرخد. قدرت بزرگنمایی این دو لنز به ترتیب ۳ برابر و ۱۰ برابر است. این‌ها همان اعداد بزرگنمایی در نسخه Ultra فعلی هستند، اگرچه انتظار داریم لنزهای جدید قدرت بیشتری در زمینه زوم داشته باشند (اطلاعات مربوط به فاصله کانونی در حال حاضر مشخص نیست).

Samsung Galaxy S22 Ultra to feature 200MP Olympus camera, S Pen support -  GSMArena.com news

یک ارتقاء کوچک نیز در بخش سنسورهای مورد استفاده در دو دوربین تله‌فوتو Galaxy S22 Ultra وجود خواهد داشت. به گزارش این افشا کننده، مدل جدید از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با پیکسل‌های سایز ۱.۲۲ میکرومتر استفاده می‌کند که در مقایسه با دو سنسور ۱۰ مگاپیکسلی با اندازه پیکسل یکسان در نسل قبلی، اندکی بزرگتر خواهد بود. هر دو دوربین از تثبیت کننده اپتیکال تصویر (OIS) برخوردار هستند.

دوربین اصلی Galaxy S22 Ultra نیز همان دوربین نسخه سال گذشته خواهد بود و چند تغییر کوچک خواهد داشت. این دوربین دارای سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی با ۰.۸ میکرومتر پیکسل است. مشخص نیست که آیا این سنسور همان سنسور HM3 است که در نسخه Ultra فعلی استفاده می‌شود یا نسل جدیدی از این سنسور را شاهد خواهیم بود. همچنین گفته می‌شود که OIS بهبود یافته نیز در آن به کار گرفته خواهد شد.

The camera setup of the current Samsung Galaxy S21 Ultra

گفته می شود که دوربین فوق عریض به سنسور ۱۲ مگاپیکسلی مجهز می‌شود، اما دارای OIS است. تثبیت الکترونیکی تصویر در دوربین‌های اولتراواید عملکرد مناسبی دارد، اما استفاده از لرزشگیر OIS می‌تواند بسیار جذاب‌تر و توانمندتر باشد.

و در نهایت، اطلاعات دوربین سلفی Galaxy S22 Ultra  نیز فاش شده است. این دوربین همچنان مانند مدل Ultra فعلی دارای سنسور ۴۰ مگاپیکسلی است و تقریبا مطمئن هستیم از نوع زیر نمایشگر نخواهد بود (اولین دوربین زیر نمایشگر سامسونگ دارای رزولوشن ۴ مگاپیکسل است و زمان توسعه آن کمتر از یک سال است). با این حال، سامسونگ لنز این گوشی را بهبود بهبود خواهد بخشید و این دوربین بدون ارتقا نخواهد بود.

باید در ژانویه (دی ماه) ۲۰۲۲ منتظر این سری از گوشی‌های جدید سامسونگ باشیم. با نزدیک شدن به زمان عرضه بایستی اطلاعات قابل اطمینان‌تری به دست آوریم. Galaxy S22 و S22+ ممکن است به دنبال ارتقاء بخش دوربین با دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی و لنز تله‌فوتو مناسب (احتمالا همان ماژول با قدرت زوم ۳ برابری سامسونگ Galaxy S22 Ultra در ابتدای این خبر) باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید