گوشی Galaxy S23 بزرگترین مشکل اس 22 را برطرف خواهد کرد

گوشی Galaxy S23 بزرگترین مشکل اس 22 را برطرف خواهد کرد

خط تولید سامسونگ گلکسی اس از گوشی‌های تا حد زیادی خارق‌العاده تشکیل شده است، اما یکی از مسائلی که مدت‌ها بر آن‌ها تأثیر گذاشته، استفاده از چیپ‌ست متفاوت در نقاط مختلف جهان است که یکی از آن چیپ‌ست‌ها به ناچار ضعیف‌تر است. حال به نظر رسیده سامسونگ تصمیم گرفته برنامه خود را تغییر دهد و گوشی Galaxy S23 را با چیپ بهتری همراه سازد.

به گفته Naver، سامسونگ در حال ایجاد یک “تیم رویایی” متشکل از حدود ۱۰۰۰ کارمند برای ساخت یک چیپست طراحی شده به طور خاص برای گوشی های هوشمند سری Galaxy S است.

البته این چیپ تا رونمایی S23 یا S24 آماده نیست و باید تا سال ۲۰۲۵ منتظر ماند. این گزارش نشان می‌دهد چیپ‌های اگزینوس را تنها در مدل‌های میان رده و اقتصادی سامسونگ شاهد خواهیم بود.

گوشی Galaxy S23 با چیپست بهینه از راه می رسد

گوشی Galaxy S23 بزرگترین مشکل اس 22 را برطرف خواهد کرد

به عبارت دیگر، سری S23 یا S24 با چیپست اسنپدراگون عرضه خواهد شد و مشخص نیست آیا نسخه اگزینوسی در کار است یا خیر. هرچند که گزارش‌ها به حذف نسخه اگزینوسی اشاره می‌کنند. یک هفته پیش از آن، گزارش دیگری نیز مشابه آن را بیان کرد و اشاره داشت که این تصمیم پاسخی به مدیریت ضعیف حرارتی تراشه‌های اگزینوس ۲۲۰۰ و اسنپدراگون 8 نسل 1 است که نشان می‌دهد سامسونگ تنها پس از آماده شدن به دنبال ارائه این مدل سفارشی خواهد بود.

البته این خبر یک شایعه بیشتر نبوده و نباید آن را تایید شده دانست. به نظر رسیده سال ۲۰۲۵ سری S25 به چیپست قدرتمند جدید سفارشی سامسونگ تجهیز خواهند شد و عملکرد بالایی خواهند داشت. ما نمی‌دانیم چیپ جدید چه تفاوتی با نسخه اگزینوس خواهد داشت و شرکت کره‌ای از چه ساختاری بهره خواهد گرفت.

گفته شده سامسونگ به دنبال حرکتی مشابه پردازنده‌های سری A اپل است تا قدرت بسیاری به چیپست‌های خود ببخشد. در هر صورت باید منتظر ماند تا اخبار موثقی دردسترس قرار گیرد نه شایعات بی اساس.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید