عرضه سری گلکسی S23 سامسونگ فقط با تراشه اسنپدراگون!

سری گلکسی S23 سامسونگ تنها با اسنپدراگون عرضه می شوندشرکت سامسونگ در سال ۲۰۲۳ نسل جدید پرچمداران خود را تحت عنوان سری گلکسی S23 معرفی خواهد کرد؛ نسلی که قرار است در مقایسه با مدل‌های فعلی نه تنها مشخصات کلیدی بهتری داشته باشد، بلکه طراحی بهبودیافته‌ای نیز شامل آن‌ها خواهد شد. در حال حاضر ۷۰ درصد گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ به چیپ اسنپدراگون مجهز هستند و ۳۰ درصد هم با چیپ اگزینوس راهی بازار شدند.

بنابراین سامسونگ تمایل بیشتری دارد تا چیپست اسنپدراگون کوالکام را در پرچمداران خود استفاده و عرضه کند. از آنجایی که چیپست‌های اگزینوس به دلیل تولید گرما، حرارت ایجاد می‌کند و بازدهی قابل توجهی ندارند، سامسونگ هم تصمیم گرفته درصد بالا محموله گلکسی اس ۲۲ را با چیپ اسنپدراگون همراه سازد.

سری گلکسی S23 سامسونگ تنها با اسنپدراگون عرضه می شوند

سری گلکسی S23 بدون پردازنده اگزینوس

البته گفته شده این شرکت مشغول طراحی و توسعه چیپ بسیار قدرتمندی ویژه پرچمداران سال‌های آینده است که نام مشخصی ندارد و احتمالا عنوان دیگری به جز اگزینوس بداقبال خواهد داشت. به گفته مینگ چی کو تحلیلگر شناخته شده صنعت، سامسونگ درصدد بوده چیپ سری گلکسی S23 را تنها از نوع اسنپدراگون ۸ نسل ۲ مجهز نماید؛ این یعنی محموله‌ای با چیپ اگزینوس ارائه نخواهد شد و افراد باید به همان چیپ اسنپدراگون بسنده کنند.

متاسفانه تلفن‌های هوشمند مجهز به پردازنده اگزینوس چه در نسل فعلی چه در نسل قبل، با اشکالات بسیاری رو به رو شدند؛ چیپستی که هیچ گاه نتوانسته نظر کاربران را جلب کند و بهبود عملکردی در نسل‌های بعدی داشته باشد. مینگ چی کو معتقد است که سامسونگ اگزینوس ۲۳۰۰ را برای میان رده‌های سطح بالای خود طراحی خواهد کرد اما قرار نیست در پرچمداران سری گلکسی S23 شاهد استفاده از آن باشیم.

سری گلکسی S23 سامسونگ تنها با اسنپدراگون عرضه می‌شوند

بنابراین مدل‌هایی چون گلکسی A74 یا A54 احتمالا با این نوع چیپ عرضه شوند. حتی احتمال دارد مدل گلکسی S22 FE هم در کار باشد که از چنین پردازنده قدرت می‌گیرد. به هر حال جزئیات کافی نیست و باید منتظر ماند تا شرکت کره‌ای برنامه دقیق خود را برای نسل بعدی پرچمدارانش آشکار سازد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید