رتبه نه چندان خوب DXOMARK به دوربین گلکسی S23 اولترا

گلکسی اس ۲۳ اولترا سامسونگ، منتقدان و کارشناسان را به جز کارشناسان DXOMARK در سطح جهانی شگفت زده کرده است؛ در بررسی گوشی به این نکته اشاره کردیم که در تمامی جوانب این گوشی یک محصول کم نقص و شاید با کمی تخفیف گفت که یک محصول بی نقص است اما نظر کارشناسان DXOMARK چیست؟

نظر کارشناسان DXOMARK در مورد دوربین گلکسی اس ۲۳ اولترا

گلکسی اس ۲۳ اولترا چیزهای زیادی دارد که یکی از بخش‌های مهم آن دوربین است. اکنون کارشناسان DXOMARK ارزیابی خود را از قابلیت‌های دوربین گوشی ارائه کرده‌اند.

آنها پرچمدار جدید سامسونگ را به طور تعجب آوری در رتبه دهم قرار داده‌اند، اما این رتبه همه چیز را بیان نمی‌کند. گلکسی اس ۲۳ اولترا یک دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی دارد که سه حالت مختلف را ارائه می دهد: ۲۰۰ مگاپیکسل، ۵۰ مگاپیکسل و ۱۲ مگاپیکسل. 

DXOMARK این آزمایش را در تنظیمات پیش فرض انجام داده. به گفته این نشریه، این دستگاه جزئیات بسیار خوبی را در عکس‌های معمولی با محدوده دینامیکی نسبتاً گسترده در تمام شرایط نوری ثبت می‌کند.

گزارش تست می‌گوید: «حتی هنگام ثبت صحنه‌های دشوار با کنتراست بالا، جزئیات برجسته و سایه خوبی را تضمین می‌کند». این گوشی عکس های زوم عالی‌ای نیز ارائه می‌دهد.

سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا را به دو دوربین زوم اپتیکال ۱۰ مگاپیکسلی (3X و 10X) مجهز کرده است و جزئیات خوبی را در اکثر تنظیمات زوم ثبت کرده است. DXOMARK گفت: “زوم تله در برد بسیار طولانی یک نقطه قوت بود. تثبیت کننده ویدیو نیز به عنوان “بسیار موثر” برچسب گذاری شد.

سامسونگ می گوید OIS (تثبیت کننده اپتیکال تصویر) در مدل جدید دو برابر قوی‌تر از مدل قبلی خود است. نوردهی ویدیو نیز خوب بود و فوکوس خودکار هم در عکس و هم در فیلم خوب بود.

تبلیغات متأسفانه، تنظیمات دوربین پشتی گلکسی اس ۲۳ اولترا بدون هیچ نقصی نشان می‌دهند. DXOMARK متوجه شده که عکس‌ها کنتراست پایینی در صحنه‌های با نور پس‌زمینه و مقداری نویز در شرایط نور کم دارند.

این نشریه همچنین اغراق را در همه شرایط و وایت بالانس مشاهده کرد. ویدئوهای کم نور نیز از نوردهی کم گاه به گاه چهره رنج می بردند. اینها چیزهایی هستند که سامسونگ می‌تواند با به روز رسانی های نرم افزاری آنها را بهبود بخشد.

DXOMARK

بنابراین شاید گوشی با گذشت زمان بهتر شود. DXOMARK گلکسی اس ۲۳ اولترا را در بخش تصویربرداری یکی از بهترین‌ها در گوشی‌های هوشمند می‌نامد به طور کلی، DXOMARK نتیجه می‌گیرد که تا زمانی که به عملکرد دوربین مربوط می‌شود، گلکسی اس ۲۳ اولترا در هیچ زمینه‌ای اشکالات عمده ای ندارد.

با این حال، برخی از کاستی‌های جزئی اجازه نمی‌دهند که دستگاه در هر دسته‌بندی کاملاً بهترین باشد. این نشریه امتیاز دوربین ۱۴۰ را به جدیدترین پرچمدار سامسونگ داده است. این نشان می دهد که آن را در رتبه دهم در رده بندی کلی قرار می‌دهد، پایین تر از آخرین پیشنهادات گوگل، اپل و تعدادی دیگر. می‌توانید بررسی دقیق دوربین DXOMARK از Galaxy S23 Ultra را در اینجا بیابید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید