سامسونگ گلکسی S23 مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 با تمرکز بر کارایی باتری

سامسونگ گلکسی S23 با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 و متمرکز بر کارایی باتریسامسونگ اخیراً جدیدترین گوشی‌های هوشمند تاشو پرچم‌دار خود را با نام‌های Galaxy Z Fold 4 و Galaxy Z Flip 4 معرفی کرد. اکنون، این شرکت بر روی نسل بعدی گوشی‌های سری  Galaxy S تمرکز کرده است.

گزارش شده است که گوشی‌های سری گلکسی S23 سامسونگ با چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل ۲ عرضه می‌شوند و این بار این شرکت بر روی کارایی باتری تمرکز خواهد کرد.

سامسونگ گلکسی S23 مجهز به تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 با تمرکز بر کارایی باتری - Snapdragon 8 Gen 2 696x348 1پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۱ که در حال حاضر در سری گلکسی S22 سامسونگ یافت می‌شود و نسخه ارتقا یافته آن با نام اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱، پردازنده‌های قدرتمندی هستند اما در عین حال که پرقدرت هستند و کمی گرما تولید می‌کنند؛ بنابراین، برای تراشه‌های نسل بعدی موجود در گلکسی S23، کوالکام بر مصرف باتری تمرکز خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات موجود تا کنون، تراشه Snapdragon 8 Gen 2 کوالکام با کد Kailua دارای شماره مدل SM8550 است و توسط TSMC با استفاده از نسل دوم فرآیند ۴ نانومتری خود تولید خواهد شد.

طبق گزارش‌ها، این چیپست با یک هسته سریع Cortex-X3 عرضه می‌شود که عملکرد ۲۵ درصدی را نسبت به X1 موجود در مدل‌های Snapdragon 8 Gen 1، و همچنین دو Cortex-A715، دو Cortex-A710 و سه Cortex-A510 افزایش می‌دهد.

چند ماه پیش فاش شد که تست‌های کارایی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به خوبی پیش می‌رود و این تراشه نسبت به نسل‌های قبلی خود بهتر عمل کرده است. تراشه جدید احتمالاً در ماه نوامبر یا دسامبر سال جاری معرفی خواهد شد و سری گلکسی S23 سامسونگ به طور رسمی در اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید