گلکسی s22 ارتقا مهمی را در زمینه‌های مختلف تجربه خواهد کرد!

گلکسی s22

پیش از این در یک مقاله پیرامون برخی مشخصات افشا شده سری گلکسی S22 با شما همراه شدیم. حال خصوصیات مهم دیگری از این دستگاه هوشمند فاش شده است.

هنوز چند ماه تا عرضه رسمی سامسونگ گلکسی S22 باقی مانده است. شایعات نشان می‌دهند که این گوشی در حال تبدیل شدن به یک پیشنهاد فوق‌العاده است. گمانه زنی‌هایی درباره مشارکت AMD در قسمت پردازنده گرافیکی، بروزرسانی مهم در قسمت دوربین و برخی بروزرسانی‌های دیگر شنیده می‌شود.

Ice Universe یک منبع معمولا قابل اعتماد در مورد سامسونگ است. این افشاگر در روزهای گذشته برخی جنبه‌های مهم از ویژگی‌های گلکسی S22 را فاش نموده است. بخش مهم این اخبار مربوط به ارتقا دوربین است. ظاهرا یک بروزرسانی مهم در این بخش خواهد بود.

طبق گفته ICE سامسونگ گلکسی S22 و +S22 از سنسور GN5 سامسونگ استفاده خواهند کرد. این به آن معنی است که دوربین اصلی این گوشی‌ها ۵۰ مگاپیکسلی خواهد شد. به لحاظ اعداد و ارقام این دوربین در برابر دوربین ۱۲ مگاپیکسلی نسل قبل این گوشی‌ها، پیشرفت بزرگی تلقی می‌شود. البته این احتمال هم وجود دارد که سامسونگ از این سنسور در دوربین ثانویه هم استفاده کند. پس باید دید چه پیش می‌آید. همچنین این سنسور توانایی فیلمبرداری 8K با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را دارد. همچنین امکان ثبت تصاویر ۱۲/۵ مگاپیکسلی با استفاده از روش تلفیق ۴ در ۱ پیکسل‌ها وجود دارد.

گلکسی s22 ارتقا مهمی را در زمینه‌های مختلف تجربه خواهد کرد! - S21 Ultra cameras

اخبار دیگر حاکی از عدم استفاده سامسونگ از دوربین سلفی زیر نمایشگر است. پس سامسونگ از طراحی دوربین سلفی قطره‌‌ای استفاده خواهد کرد. می توان این مورد را یک امتیاز مثبت دانست زیرا استفاده از دوربین زیر نمایشگر دز گلکسی Z fold3  تجربه‌ای چندان جذابی نبود!

گلکسی s22 ارتقا مهمی را در زمینه‌های مختلف تجربه خواهد کرد! - chargerICE Universe دست به کار شده و مشخصات شارژر این گوشی را نیز فاش نموده است. گلکسی S22 احتمالا از شارژر ۴۵ وات استفاده خواهد کرد. البته این که سامسونگ از شارژ سریع در گوشی‌های خود استفاده کند چیز جدیدی نیست. گلکسی +Note 10 که مربوط به چند سال پیش است از این ویژگی پشتیبانی می‎‌کرد. البته بایستی یادآوری کنیم این کمپانی حداکثر توان شارژر گوشی‌های خود را روی ۲۵ وات تعیین می‌کرد. حال با معرفی گوشی‌های جدید، در این زمینه هم شاهد ارتقا خواهیم بود. احتمال می‌رود این قابلیت تنها در نسخه Ultra مورد استفاده قرار گیرد.

گلکسی s22 ارتقا مهمی را در زمینه‌های مختلف تجربه خواهد کرد! - amdsamsungاضافه بر این موارد، درخصوص پردازنده این گوشی شایعاتی مطرح شده است. سامسونگ از پردازنده Exynos 2200 در گلکسی S22 استفاده خواهد کرد. پردازنده مورد انتظار دارای ۴ هسته Cortex-x2 یکی با فرکانس ۲.۹ گیگاهرتز و ۳ عدد با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز و ۴ هسته با فرکانس ۲/۲ گیگاهرتز است. پردازنده گرافیکی نیز ساخت AMD است. این پردازنه دارای فرکانس پردازشی ۱۲۵۰ گیگاهرتز خواهد بود که تنها در نسخه Ultra استفاده خواهد شد. اما S22 و +S22 هم تفاوت اندکی در این زمینه خواهند داشت.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید