رویداد رونمایی از خانواده Galaxy S22 در دیماه برگزار می‌شود

رویداد رونمایی از خانواده Galaxy S22 در دیماه برگزار می‌شود - Samsung S22 Unpacked event set for January lower release price may stayبه گزارش وبسایت کره‌ای The Elec، سامسونگ آماده می‌شود در رویداد Unpacked از خانواده Galaxy S22 رونمایی کند. در این گزارش بسیاری از ابعاد طراحی و ویژگی‌های این گوشی‌ها فاش شده است.

پایان یک تردید

بی‌شک تاکنون شنیده‌اید که سامسونگ بیش از یک ماه است که در حال تفکر در مورد نامگذاری یکی از دستگاه‌های آینده خود است. تردید در این است که اسم یکی از گوشی‌های آینده خود را S22 Ultra بنامد یا Note 22 Ultra و همچنین آیا از مدل P در آرایش دوربین‌ها استفاده کند یا مدل ۱۱. تصویر ابتدای خبر مدل ۱۱ و تصویر زیر مدل P را نشان می‌دهند. اما درباره مجادله بر سر نامگذاری می‌توان گفت که توافق بر سر نام S22 Ultra صورت پذیرفته است.

رویداد رونمایی از خانواده Galaxy S22 در دیماه برگزار می‌شود - Galaxy S22 Ultra renders

سهم هرکدام از خانواده Galaxy S22 در بازار

همچنین این گزارش سهم عرضه هرکدام از خانواده Galaxy S22 را نیز اعلام کرده است. بر این اساس انتظار می رود گلکسی اس ۲۲ با نمایشگر ۶/۱ اینچی حدود۵۰ تا ۶۰ درصد، گلکسی اس ۲۲ پلاس حدود ۲۰ درصد و گلکسی اس ۲۲ آلترا با نمایشگر ۶/۸ اینچی مابقی سهم تولید را داشته باشند. این یک کاهش شدید در سهم عرضه فرزند میانی این خانواده یعنی اس ۲۲ پلاس است، زیرا اس ۲۱ پلاس حدود ۳۰ درصد از سهم عرضه گوشی‌های پرچمدار سال گذشته سامسونگ را در اختیار داشت.

قابل ذکر است که مدل پلاس نسبت به مدل معمولی جز صفحه نمایش بزرگتر، امکانات بیشتری در اختیارتان نمی‌گذارد، اما اگر بیشتر هزینه کنید، می‌توانید مدل آلترا را که امکانات بیشتری دارد، در اختیار داشته باشید.

شکاف S pen این بار در سری S

این خبر همچنین عنوان می‌کند که همانند گلکسی نوت‌های سال گذشته، S22 Ultra با شکاف S Pen عرضه خواهد شد. این باعث می‌شود تا از قدرت نوآوری مهندسان سامسونگ متعجب شویم!

خانواده Galaxy S22

باتری کوچکتر ارمغان نمایشگر کوچکتر

پیش از این برخی مشخصات باتری Galaxy S22 از جمله تصویر فوق، فاش شده بود. شایعه شده که باتری این دستگاه ۳۸۰۰ میلی‌آمپرساعتی خواهد بود که نسبت به نسل گذشته کاهش ۲۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را تجربه خواهد کرد.

انتظار می‌رود خانواده Galaxy S22 کوتاه‌تر، ضخیم‌تر، با نسبت ابعاد تصویر وسیع‌تر و ۰/۱ اینچ نمایشگر کوچکتر در S22 و +S22 باشند. احتمالا همین تغییرات ظاهری منجر به کمتر شدن ظرفیت باتری شده باشند.

با این حال، ما از سایر منابع داخلی کره با خبر شده‌ایم که باتری‌های سری S22، حداقل در بدو عرضه به بازار، هم توسط سامسونگ و هم توسط Amperex Technology Limited چین (ATL)، یکی از بزرگترین سازندگان باتری در جهان، تولید می‌شوند.

رویداد رونمایی از خانواده Galaxy S22 در دیماه برگزار می‌شود - japanese firm amperex technology limited acquires 180 acre at rs 550 crore in haryana

با وجود اینکه هردو کمپانی سازنده باتری، در فاجعه گلکسی نوت 7 دست داشتند، اما پس از آن ATL باتری‌های سری Galaxy S21 و همچنین سری A را بدون هیچ مشکلی تامین کرد. واقعا چرا؟

حقیقت این است که ATL باتری‌ها را ارزان‌تر تولید می‌کند. دلیل این امر سرمایه‌گذاری بلندمدت چینی‌ها در این زمینه و اختصاص یارانه‌ها به این صنعت است. حال آنها در این عرصه شماره یک جهان هستند! استفاده از باتری‌های ATL یکی از دلایل کاهش قیمت قابل توجه سری S21 سامسونگ نسبت به محصولات سال‌های گذشته بود. حال انتظار داریم این روند برای پرچمداران جدید نیز ادامه داشته باشد.

رویداد رونمایی از خانواده Galaxy S22 در دیماه برگزار می‌شود - The underwhelming Samsung Galaxy S22 battery capacity is pretty much etched in stone now

باز هم یادآوری می‌کنیم که انتظار می‌رود گلکسی اس ۲۲ از باتری ۳۸۰۰ میلی‌آمپر ساعتی، اس ۲۲ پلاس از باتری ۴۵۰۰ میلی‌آمپرساعتی و نسخه آلترا از باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپر ساعتی استفاده کنند. بنابرای گلکسی اس ۲۲ آلترا از همان باتری بزرگ نسل قبلی بهره خواهد برد که احتمالا نسبت به دیگر اعضا از شارژ سریع‌تری پشتیبانی خواهد کرد.

شارژرهای فوق سریع؛ سامسونگ باید به فکر بیفتد!

شارژهای فوق سریع و شارژرهای ۶۵ واتی یا حتی ۱۲۰ واتی چیزی است که سازندگان گوشی‌های چینی (و سازندگان باتری‌ها) اخیرا توانسته‌اند با آن از دیگر شرکت‌ها پیشی بگیرند، و شاید سامسونگ این موضوع را در خانواده Galaxy S22 در نظر خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید