گلکسی S21 FE احتمالا در مراسم CES سال آینده میلادی معرفی خواهد شد

گلکسی S21 FEگوشی گلکسی S21 FE یکی از محصولات مورد انتظار سامسونگ است که قرار بود طبق شایعه‌ها مدتی پیش معرفی شود، اما چنان که پیداست، این پرچمدار ارزان به زودی در مراسم CES 2022 رونمایی و عرضه خواهد شد.

به نقل از Talk Android، مدت‌هاست که از عرضه سری Galaxy S21 می‌گذرد و دیدیم که خانواده پرچمداران ۲۰۲۱ سامسونگ، طبق معمول شامل سه عضو پایه، پلاس و اولترا بودند که به ترتیب، قیمت و ویژگی هرکدام بیشتر است. با این حال در سال ۲۰۲۰ ما یک گوشی پرچمدار ارزان قیمت را مشاهده کردیم که گلکسی S20 FE نام داشت و توانست با تمامی قابلیت‌های یک پرچمدار مدل پایه، تنها به دلیل پلاستیکی بودن بدنه قیمت کمتری داشته باشد و از همین نظر نیز در دید کاربران محبوب شود. با این وجود وقتی که S21 معرفی شد، کاربران باز هم توقع داشتند تا یک مدل FE یا همان فن ادیشن از آن هم عرضه شود که قیمت کمتر و قابلیت‌های یک پرچمدار را دارد؛ اما این اتفاق هنوز هم رخ نداده است!

در واقع اواسط تابستان سال جاری شدت اخبار مربوط به ساخت و عرضه این پرچمدار ارزان قیمت، قوت گرفت و همه جا شایعه شد که این محصول نیز در کنار سری Z معرفی می‌شود. حتی رندرها و تست‌های بنچمارک نیز اشاره به وجود چنین محصولی داشتند که عملا می‌توانست گلکسی S21 FE باشد! با این وجود، در مراسم معرفی گلکسی Z Fold 3 و همچنین Z Flip 3 دیدیم که هرگز قرار نیست که یک نسخه FE معرفی شود و در نتیجه، باز هم عرضه این محصول تاخیر خورد.

اظهارات مدیران سامسونگ در این بین هم به این موضوع اشاره داشت که دلیل عرضه نشدن بسیاری از میان‌رده‌ها به بازار جهانی و همچنین تولید ضعیف آن‌ها، فقط و فقط به خاطر کمبود چیپ بوده و راهی ندارد. حال به باور بسیاری از کاربران گوشی گلکسی S21 FE هم دقیقا به همین دلیل هنوز معرفی نشده و احتمالا تا چند ماه دیگر رونمایی خواهد شد.

تاریخ رونمایی از گلکسی S21 FE می‌تواند برنامه سامسونگ را به کلی تغییر دهد!

گلکسی S21 FEسال گذشته دیدیم که سامسونگ برای نزدیک‌تر کردن خود به اپل و افزایش شدت رقابت پرچمداران خود با آن، تاریخ معرفی سری S21 را عقب‌تر کشید تا در همان اوایل سال میلادی ۲۰۲۱ شاهد معرفی جدیدترین گوشی‌های پرچمدار این کمپانی کره‌ای باشیم. با این حال، شایعه شده که امسال دیگر خبری از این ماجرا نیست و S22 برای معرفی در همان تاریخ همیشگی، یعنی نزدیک به بهار در نظر گرفته شده تا اول سال میلادی ۲۰۲۲ گلکسی S21 FE معرفی شود.

حال ممکن است این خبر کمی گیج کننده باشد، اما در مجموع دو راه پیش روی سامسونگ وجود دارد که هنوز هیچ اطلاعات رسمی درباره آن منتشر نشده و نمی‌دانیم که مدیران این شرکت کدام را انتخاب خواهند کرد. اول اینکه مدل فن ادیشن S21 در اوایل سال میلادی جاری و طبق شایعات در تاریخ ۱۵ دی (۵ ژانویه) تا آخر این ماه رونمایی و عرضه شود. دوم هم اینکه به کلی سامسونگ دور گلکسی S21 FE را خط کشیده و ایده آن را هم به زباله‌دان شرکت منتقل کند تا تمرکز کامل روی پرچمداران جدید سال ۲۰۲۲ قرار گرفته و شاید برای آن شاهد گلکسی S22 FE باشیم.

در هر صورت امکان هر دو گزینه فوق بالاست، اما راه دوم احتمال بیشتری دارد که توسط سامسونگ برگزیده شود؛ چراکه در سال گذشته مدل FE خیلی زودتر معرفی شد و همانطور که دیدیم، تنها تفاوت اصلی آن با مدل پایه S20 داشتن بدنه پلاستیکی بود. اما حال گلکسی S21 خود بدنه پلاستیکی و حداقل مشخصات یک پرچمدار را دارد که عملا آن را به یک نسخه FE شباهت می‌دهند! با این حساب اگر قرار باشد تا گلکسی S21 FE زمانی عرضه شود، مشخصات آن چیست که این اسمارتفون را از مدل پایه S21 متفاوت کرده و قیمت آن را پایین‌تر می‌آورد؟

تصمیم نهایی سامسونگ به زودی مشخص شده و در رویداد CES 2022 شاهد آن خواهیم بود. اما اگر این محصول هم معرفی نشود، حداقل می‌توان انتظار داشت که خبرهای بیشتری از خانواده S22 منتشر شده و شکوه مراسم آن بیشتر از سال گذشته باشد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید