Fujifilm GFX50S II مقرون به صرفه ترین دوربین medium format است

GFX50S IIفوجی فیلم GFX50S II را عرضه کرده است که هنوز مقرون به صرفه ترین دوربین medium format است. در حالی که قیمت آن از ۳۹۹۹ دلار برای بدنه شروع می‌شود، هنوز هم به طور قابل توجهی ارزان‌تر از سایر دوربین‌های medium format در بازار است، از جمله GFX50S با قیمت ۵۴۹۹ دلار که قبلا عرضه شده‌ بود.

GFX50S II دارای سنسور فرمت متوسط ۵۱.۴ مگاپیکسلی است. این سنسور در قطر ۵۵ میلی متر، ۱.۷ برابر بزرگتر از سنسورهای فول فریم ۳۵ میلی متری سنتی است که در این محدوده قیمت یافت می‌شود، مانند قیمت‌های مشابه Sony A7R IV ، Canon EOS R5 یا Panasonic S1R.

GFX50S II علاوه بر داشتن یک سنسور بزرگ، دارای IBIS پنج محوره (تثبیت کننده تصویر درون بدنه) است که ادعا می کند تا ۶.۵ توقف تثبیت را ارائه می‌دهد.

این دوربین همچنین از ویژگی Pixel Shift Multi-Shot پشتیبانی می‌کند که سنسور را بین عکس‌ها برای ترکیب و ضبط تصاویر ۲۰۰ مگاپیکسلی حرکت می‌دهد.

Fujifilm GFX50S II is the most affordable medium format camera, yet

GFX50S II از فوکوس خودکار تشخیص چهره و چشم پشتیبانی می‌کند. متأسفانه، AF تشخیص کنتراست است و تشخیص فاز نیست. ضبط ویدئو نیز فقط به 1080p محدود شده است.

گذشته از این، GFX50S II تا حد زیادی شبیه GFX100S است که اخیرا معرفی شده است و دارای بدنه یکسان، ال سی دی ۱.۸ اینچی بالای صفحه و LCD اصلی ۳.۲ اینچی بر روی لولا است. بدنه از آلیاژ منیزیم با روکش اضافی در پایین و آب بندی در برابر آب و هوا ساخته شده است.

قیمت GFX50S II حدود ۳۹۹۹دلار برای بدن و ۴۴۹۹ دلار با لنز GF 35-70mm F4.5-5.6 WR است.

Fujifilm GFX50S II is the most affordable medium format camera, yet

فوجی فیلم همچنین در کنار آن X-T30 II را معرفی کرد. متأسفانه X-T30 II تنها یک ارتقاء جزئی نسبت به X-T30 است. تنها تغییرات شامل وضوح بالاتر ۱.۶۲ میلیون نقطه LCD در پشت، بهبود فوکوس خودکار در نور کم و ردیابی سوژه و دو حالت جدید شبیه سازی فیلم Classic Neg و ETERNA Bleach Bypass است.

قیمت Fujifilm X-T30 II تنها ۸۹۹ دلار برای بدنه، ۹۹۹ دلار با لنز زوم قدرتمند XC 15-45mm F3.5-5.6 و ۱۲۹۹ دلار با لنز 18-55mm F2.8-4 است.

فوجی فیلم همچنین X-T3 WW را عرضه کرد که اساساً X-T3 ارزان تری است بدون شارژر در جعبه عرضه شده است. این دستگاه تنها با رنگ مشکی با قیمت ۱۰۹۹ دلار و بدنه ۱۴۹۹ دلار با لنز 18-55mm F2.8-4 در دسترس خواهد بود. هر سه دوربین در اواخر اکتبر (مهر) در دسترس خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید