از شرکت کارت‌های گرافیکی انویدیا به دلیل خرید شرکت ARM شکایت شد!

انویدیاکمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) در تلاش است تا مانع از خرید ۴۰ میلیارد دلاری شرکت طراحی چیپست ARM مستقر در بریتانیا توسط شرکت تولید کننده کارت‌های گرافیکی انویدیا شود به همین منظور از انویدیا شکایت کرده است. استدلال FTC در پشت چنین اقدامی این است که ادغام این دو شرکت، منجر به از بین رفتن نوآوری‌ها در طراحی نسل آینده‌ی تراشه‌ها می‌شود.

علاوه بر این، FTC بر این باور است که انویدیا در دسترسی به اطلاعات حساس نسبت به رقبایی مانند کوالکام، سامسونگ و اپل از مزیت غیرمنصفانه‌ای برخوردار خواهد بود زیرا این شرکت‌ها بر طراحی تراشه‌های دارای مجوز Arm تکیه می‌کنند.

از شرکت کارت‌های گرافیکی انویدیا به دلیل خرید شرکت ARM شکایت شد! - 3iCUYgTb9yrSkVQfi4bghb 720 80این کمیسیون به این دلیل شکایت می‌کند تا بزرگ‌ترین ادغام تراشه‌های نیمه هادی در تاریخ را مسدود کند تا از نابود شدن فناوری‌هایی که قرار است در نسل بعدی ساخت تراشه‌ها به کار رود، جلوگیری شود. در ابتدا انتظار می‌رفت که ادغام Nvidia-Arm به مدت ۱۸ ماه یا دقیق‌تر در مارس (اسفند-فروردین) ۲۰۲۲ طول بکشد، اما به نظر می‌رسد که اکنون اینطور نخواهد بود. FTC انتظار دارد که روال اداری در ۹ اوت ۲۰۲۲ (۱۸ مرداد ۱۴۰۱) آغاز شود.

از شرکت کارت‌های گرافیکی انویدیا به دلیل خرید شرکت ARM شکایت شد! - 2021 01 24 imageاز آن زمان شرکت تولید کننده کارت‌های گرافیکی Nvidia با بیانیه‌ای اعلام کرده است که به کار خود ادامه می‌دهد تا نشان دهد که این معامله به نفع صنعت و ترویج رقابت خوب خواهد بود. انویدیا  همچنین برنامه‌های خود را برای حفظ مدل مجوز باز Arm تغییر داده است که به گفته آن، فرصت‌های بیشتری برای همه شرکت‌هایی که از طرح‌های دارای مجوز Arm استفاده می‌کنند، ایجاد می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید