محموله‌های ارسالی گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۳ تقریبا ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت

در طی چند سال گذشته، گوشی‌های تاشو به طور قابل‌توجهی تکامل یافته‌اند. در حالی که رقابت در این زمینه با وجود موفقیت تجاری سامسونگ دشوار است، اما جایگزین‌های بسیار خوبی از رقبایی مانند موتورولا، OPPO، هواوی و همچنین OnePlus که اواخر امسال شروع به ساخت دستگاه‌های تاشو خواهد کرد وجود دارد.

به همین دلیل، بر اساس گزارش International Data Corporation (IDC) احتمالاً شاهد افزایش بیش از ۵۰ درصدی ارسال محموله‌های جهانی گوشی‌های تاشو خواهیم بود. این افزایش به معنای رسیدن به حدود ۲۱/۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۳ است که شامل همه انواع گوشی‌های تاشو، از جمله مدل‌های فولد و فلیپ می‌شود. آخرین گزارش IDC نشان می‌دهد که ۱۴/۲ میلیون دستگاه تاشو در سال ۲۰۲۲ به سراسر جهان ارسال شده است.

IDC همچنین تضمین می‌کند که با سناریوی فعلی، محموله‌های ارسالی گوشی‌های تاشو می‌توانند در سال ۲۰۲۷ به ۴۸/۱ میلیون دستگاه برسند که در تنها چهار سال آینده بیش از دو برابر اعداد مورد انتظار امسال است.

گوشی‌های تاشو

گوشی‌های تاشو اغلب به عنوان گوشی‌های هوشمند پریمیوم در تمام مناطق جهان در نظر گرفته می‌شوند. IDC همچنین اشاره کرده که علیرغم کاهش ۱۱ درصدی فروش گوشی‌های تاشو در سال گذشته، آنها نسبت به پاسخی که از مصرف‌کنندگان دریافت کردند، عملکرد مثبتی داشته‌اند.

آنتونی اسکارسلا، مدیر تحقیقات تلفن‌های همراه در IDC گفت: «بازار گوشی‌های تاشو با فروش بیشتری نسبت به پیش‌بینی‌های قبلی در سال گذشته بسته شد، زیرا مصرف‌کنندگان شروع به پذیرش این فرم جدید کرده‌اند.»

انتظار می‌رود میانگین قیمت‌ فروش (ASP) نیز در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یابد، که نشانه خوبی است زیرا دسترسی به این گوشی‌ها آسان‌تر می‌شود. علاوه بر این، سازندگان نیز در حال رقابت با یکدیگر برای بهبود دوام و ساختار دستگاه‌های تاشو خود هستند. یکی از این نمونه‌ها هواوی Mate X3 است. این گوشی که به تازگی معرفی شده، تنها گوشی تاشو خارج از سری گوشی‌های سامسونگ محسوب می‌شود که گواهی IP برای مقاومت در برابر آب دارد.

اسکارسلا افزود: «کاهش 10 درصدی ASP به رشد ۷۵/۵ درصدی این بازار در سال ۲۰۲۲ کمک کرد، زیرا دستگاه‌های تاشو در بسیاری از بازارها مقرون به صرفه‌تر شدند. با پیوستن فروشندگان و مدل‌های جدید به این ماراتن، ما انتظار داریم که بازار گوشی‌های تاشو با رشد ۵۰/۵ درصدی، به یکی از نقاط درخشان سال ۲۰۲۳ تبدیل شود، در حالی که فروش کلی بازار گوشی‌های هوشمند ۱/۱ درصد کاهش یافته است.»

IDC تاکید دارد که امسال می‌توانیم در کنار پیشرفت‌های سخت‌افزاری، شاهد پیشرفت‌های نرم‌افزاری در بین تمام شرکت‌هایی که گوشی‌های هوشمند تاشو تولید می‌کنند باشیم.

در حال حاضر، برخی از بهترین گوشی‌های تاشو که هر کاربری می‌تواند از آنها استفاده کند عبارتند از گلکسی زد فلیپ ۴ و زد فولد ۴، گوشی‌های Find N2 و Find N2 Flip برند OPPO و سایر OEM‌ها مانند Honor ،Tecno و غیره که دستگاه‌های بسیار جذابی تولید می‌کنند.

از سوی دیگر، انتظار می‌رود اولین پیکسل فولد گوگل نیز در اواخر امسال عرضه شود. OnePlus نیز گوشی جالبی را در دست تولید دارد، و شایعه شده که برند Vivo نیز به رقابت در زمینه گوشی‌های تاشو می‌پیوندد. به نظر می‌رسد تقریباً همه شرکت‌ها خواهان سلطه بر بازار گوشی‌های تاشو هستند، و این یعنی که امسال می‌توانیم مدل‌های بهتر و ارزان‌تری را ببینیم.

خلاصه‌ای در مورد گوشی‌های تاشو

  • IDC پیش‌بینی جدیدی از فروش گوشی‌های هوشمند تاشو برای سال ۲۰۲۳ دارد.
  • محموله‌های ارسالی گوشی‌های تاشو احتمالاً در سال جاری شاهد افزایش ۵۰ درصدی خواهند بود.
  • ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۳ شاهد عرضه حدود ۲۱/۴ میلیون دستگاه تاشو باشیم.
  • این یک جهش بزرگ نسبت به سال گذشته که شاهد عرضه ۱۴/۲ میلیون دستگاه بودیم محسوب می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید