TCL اولین تلویزیون هوشمند 8K با نرخ نوسازی 265 هرتز را معرفی کرد

 

TCL اولین تلویزیون هوشمند 8K با نرخ نوسازی 265 هرتز را معرفی کردشرکت TCL از برندهای موفق تولیدکننده لوازم خانگی و دیجیتالی بوده که به تازگی اولین تلویزیون هوشمند 8K با نرخ نوسازی ۲۶۵ هرتز را معرفی کرد.

در حقیقت این کمپانی TCL Huaxing نام دارد و برند چینی مطرحی است. شرکت مورد اشاره در تلویزیون هوشمند 8K با نرخ نوسازی 265 هرتز خود از فناوری Si 4Mask 1G1D بهره گرفت.

این برند سال گذشته اولین نسل از فناوری 8K 1G1D خود را به نمایش گذاشته بود، اما فناوری جدید ۲۰۲۱ نقطه عطفی جدید از نظر کیفیت تصویر، نرخ به‌روزرسانی و فرآیند تولید به حساب می‌آید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نسل جدید فناوری 8K 1G1D از فناوری برجسته H-HVA و فناوری 4Mask، استفاده می‌کند و به فناوری منحصربه‌فرد جبران شارژ HCC برای دستیابی به نمایشگر فوق‌سیال ۲۶۵ هرتز 8K 1G1D مجهز شده است.

تلویزیون‌های 8K معمولی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی عرضه می‌شوند، بنابراین نرخ تازه‌سازی ۲۶۵ هرتز یک جهش بزرگ محسوب شده و اولین در صنعت است.

رونمایی TCL از فناوری نمایشگر سریع و پروضوح

علاوه بر این، تیم توسعه فناوری TCL Huaxing طراحی معماری پیکسل را بیشتر اصلاح کرده است و انتقال H-HVA نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است. این مبتنی بر فناوری نسل اول 8K 1G1D هم محسوب می‌شود.

فناوری نسل دوم 8K 1G1D همچنین به فناوری شارژ متغیر ردیفی HCC منحصربه‌فرد مجهز شده است. این با یک GOA با درایو بالا و طراحی مدار جبرانی همراه بوده که از فناوری انتقال سریع 8K CSPI در صفحه نمایش استفاده می‌کند. همه این موارد فرکانس انتقال را بیش از ۷.۵ برابر افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، TCL همچنین اولین نمایشگر ال سی دی ۸۵ اینچی 8K 1G1D با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز بر پایه فناوری IGZO را در کنفرانس جهانی صنعت نمایشگر ۲۰۲۱ معرفی کرد. این صفحه دارای نسبت کنتراست بیش از ۵۰۰۰:۱ و مصرف انرژی پاینی هم است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید