FCC به دنبال حذف برنامه تیک تاک از اپ استور گوگل و اپل

FCC به دنبال حذف برنامه تیک تاک از اپ استور گوگل و اپل

یکی از کمیسیونرهای FCC، برندن کار، روز سه‌شنبه از اپل و گوگل در کنار سایر شرکت‌ها درخواست کرد که برنامه تیک تاک را به دلیل «الگوی شیوه‌های داده‌های مخفیانه» از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کنند. این در حالی است که BuzzFeed News هفته گذشته گزارش داد کارکنان TikTok در چین تا ژانویه به داده‌های کاربران مستقر در ایالات متحده دسترسی داشتند.

همانطور می‌دانید TikTok اپلیکیشنی است که از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن در دسترس میلیون‌ها آمریکایی است و حجم وسیعی از داده‌های حساس در مورد کاربران آمریکایی را جمع‌آوری می‌کند. کار در نامه‌ای خطاب به ساندار پیچای و تیم کوک نوشت: برنامه تیک تاک متعلق به ByteDance مستقر در پکن است، سازمانی که وابسته به حزب کمونیست چین بوده و طبق قانون چین ملزم به رعایت خواسته‌های نظارتی جمهوری خلق محسوب می‌شود.

آیا برنامه تیک تاک از اپ استورها حذف می شود؟

واضح است که TikTok خطر امنیت ملی غیرقابل قبولی را به دلیل جمع آوری گسترده داده‌های آن با دسترسی ظاهرا کنترل نشده پکن به آن داده‎های حساس به دنبال دارد.

پس از انتشار گزارش BuzzFeed News، تیک تاک به سرعت دفاع کرد و اعلام نمود که تمام داده‌های کاربران ایالات متحده را به سرورهای Oracle واقع در این کشور منتقل می‌کند. مشخص شد که این شرکت همچنان از سرورهای مستقر در ایالات متحده و سنگاپور خود برای پشتیبان‌گیری استفاده می‌کند. اما در آینده، انتظار دارد «اطلاعات خصوصی کاربران ایالات متحده را از مراکز داده خود حذف کند و کاملا به سرورهای ابری Oracle واقع در ایالات متحده منتقل شود».

این شرکت افزود: “ما همچنین در راستای این کار در حال ایجاد تغییرات عملیاتی هستیم، از جمله بخش جدیدی که اخیراً با رهبری مستقر در ایالات متحده برای مدیریت اطلاعات کاربران ایالات متحده برای TikTok ایجاد کردیم.”

اقدامات داده‌های کاربر TikTok بارها مورد سوء ظن قرار گرفته است. در سال 2020، هند برنامه تیک تاک را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی ممنوع کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و هم جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی، سؤالاتی را در مورد روابط این برنامه ویدیویی کوتاه با چین و چگونگی تأثیر آن بر داده‌های کاربران آمریکایی مطرح کردند. در حالی که ترامپ ممنوعیت صریح برنامه تیک تاک یا گزینه‌ای برای فروش تجارت آمریکایی خود به یک خریدار محلی را پیشنهاد کرد، بایدن قوانین جدیدی را پیشنهاد داد که نظارت بیشتری بر برنامه‌های مرتبط با «صلاحیت صلاحیت دشمنان خارجی» که ممکن است خطرات امنیت ملی را به همراه داشته باشند، ارائه می‌دهد.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود فرجام چه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید