فیس بوک تشخیص خودکار چهره را کنار گذاشت!

تشخیص خودکار چهره امروز فیس‌بوک با اعلام اینکه تشخیص خودکار چهره را کنار گذاشته جهان را شوکه کرد. این سیستم با برچسب‌گذاری چهره باعث می‌شد تا در عکس‌ها چهره‌های افراد شناسایی شود. افرادی که قبلا استفاده از آن را انتخاب کرده‌اند، دیگر به‌طور خودکار در عکس‌ها و ویدیوها شناسایی نمی‌شوند و فیسبوک بیش از یک میلیارد الگوی تشخیص چهره فردی را حذف خواهد کرد.

این بدان معنا است که چهره افراد دیگر به طور خودکار در خاطرات، عکس‌ها یا ویدیوها شناسایی نمی‌شود و شما نمی‌توانید دوباره آن را روشن کنید. بنابراین تشخیص خودکار چهره کاملا توسط این شرکت کنار گذاشته شده است. فیس بوک می‌گوید که همچنان افراد را تشویق می‌کند تا پست‌ها را به صورت دستی برچسب‌گذاری کنند، اما فرآیند خودکار دیگر اتفاق نخواهد افتاد. علاوه بر این، متن جایگزین خودکار، که توضیحات تصویر را برای افراد نابینا ایجاد می‌کند، دیگر نام افراد را در عکس‌های شناسایی شده، بازگو نمی‌کند.

Facebook to stop using facial recognition and wipe data from a billion  users - 24 News Recorder

همه این‌ تغییرات «در هفته‌های آینده» اتفاق می‌افتند، و فیس‌بوک می‌گوید که این کار را انجام می‌دهد زیرا باید موارد استفاده مثبت برای تشخیص چهره را در مقابل نگرانی‌های رو به رشد اجتماعی بسنجیم، به‌ویژه که تنظیم‌کننده‌ها هنوز قوانین روشنی ارائه نکرده‌اند.

این شرکت می‌گوید: نقش بلندمدت تشخیص خودکار چهره در جامعه باید در فضای باز و در میان افرادی که بیشتر تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند مورد بحث قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید