شکایت از فیس بوک به ارزش ۲.۳ میلیارد پوند در بریتانیا!

شکایت از فیس بوک

شکایت از فیس بوک به ارزش ۲.۳ میلیارد پوند در بریتانیا خبرساز شد. متا پلتفرم، شرکت مادر فیس بوک، به دنبال اتهامات سوء استفاده از موقعیت خود در بازار برای جمع آوری و بهره برداری از داده های شخصی ۴۴ میلیون نفر، با شکایتی به ارزش بیش از ۲.۳ میلیارد پوند (حدود ۳.۲ میلیارد دلار) در بریتانیا مواجه است.

لیزا لودال-گورمسن، مشاور ارشد اداره رفتار مالی بریتانیا (FCA) در حال پر کردن پرونده از طرف همه بریتانیایی‌هایی است که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ از فیس‌بوک استفاده کرده‌اند و شکایت از فیس بوک را ترتیب داده است. ادعا این است که فیس‌بوک با تحمیل شرایط و ضوابط ناعادلانه به کاربران میلیاردها پوند درآمد داشته است چون از آنها می‌خواهد که داده‌های شخصی ارزشمند خود را به اشتراک بگذارند.

شکایت از فیس بوک به ارزش ۲.۳ میلیارد پوند در بریتانیا! - meta.10

Lovdahl-Gormsen ادعا کرد که اگرچه فیس بوک در واقع تنها شبکه اجتماعی در بریتانیا است که مطمئنا با دوستان و خانواده در ارتباط خواهید بود، اما جنبه تاریکی دارد. این پلتفرم اطلاعات شخصی را از طریق فیس‌بوک پیکسل جمع‌آوری می‌کند، ابزاری که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد رفتار مشتریان خود را دنبال کنند.

شکایت از فیس بوک جدید نیست و این شرکت مکررا درگیر چنین مشکلاتی است. این شرکت اعلام کرد که مردم از خدمات فیس بوک استفاده می‌کنند زیرا برای آنها ارزش ایجاد می‌کند و آنها «کنترل معناداری بر اطلاعاتی که در پلتفرم‌های متا به اشتراک می‌گذارند» دارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید