واتس اپ به دلیل نقض شفافیت داده‌های کاربران با ۲۶۶میلیون دلار جریمه مواجه شد

نقض شفافیت داده‌های کاربرانواتس اپ متعلق به فیس بوک به دلیل نقض شفافیت داده‌های کاربران تحت مقررات جدید حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا، باید ۲۶۶ میلیون دلار جریمه بپردازد. طبق گزارش بلومبرگ، این اولین بار است که WhatsApp طبق قانون جدید GDPR جریمه می‌شود.

این جریمه توسط کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلند صادر شد و این کمیته اعلام کرد که در نحوه توضیحات برنامه WhatsApp نقض شفافیت داده‌های کاربران وجود دارد. همچنین ناهماهنگی‌هایی در نحوه اشتراک گذاری داده‌های کاربران WhatsApp با فیس بوک و اینستاگرام نیز وجود دارد.

WhatsApp: Neue Funktion macht nervende Chats erträglicher | NextPit

جواب واتس اپ به نقض شفافیت داده‌های کاربران

جریمه نقض شفافیت داده‌های کاربران درحالی است که فشارها بر واتس اپ به دلیل تغییر سیاست‌هایی که در ژانویه اعلام کرد، افزایش می‌یابد. پس از واکنش کاربران و نهادهای نظارتی در مورد اینکه این سرویس پیام چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌کند و چگونه این اطلاعات را با فیس بوک به اشتراک می‌گذارد، مجبور شد تغییرات اساسی را تا ماه می به تعویق بیندازد.

واتس اپ در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این حکم تجدیدنظر خواهد کرد:

سخنگوی واتس اپ گفت: ما با تصمیم امروز در مورد شفافیتی که در سال ۲۰۱۸ به مردم ارائه دادیم موافق نیستیم و مجازات‌ها کاملا نامتناسب است. ما به این تصمیم اعتراض خواهیم کرد.

WhatsApp Privacy Policy Changed After New Update; What's New?

کمیسیون حفاظت از داده‌های ایرلندی افزود که WhatsApp را وادار می‌کند تا اقدامات اصلاحی برای نقض شفافیت داده‌های کاربران با قوانین موجود انجام دهد. یکی از این تغییرات این است که واتس اپ باید برای کاربران توضیح دهد که چگونه می‌توانند به مقام نظارتی شکایت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید