آیا تغییر نام فیسبوک در راه است؟

آیا تغییر نام فیسبوک در راه است؟ - Mark Zuckerbergخبرهایی به گوش می‌سد که احتمال تغییر نام فیسبوک دور از انتظار نیست. بر اساس اسنادی که در اختیار The Verge قرار گرفته است، این تغییر نام در راستای بازتاب تمرکز این‌ شرکت بر ایجاد یک متاورس خواهد بود. موضوع یاد شده در کنفرانس Connect فیسبوک که ۲۸ اکتبر(۶ آبان) برگزار می‌شود، به بحث گذاشته خواهد شد.

تغییر نام فیسبوک؛ راهی به‌سوی آینده

این نام ممکن است زودتر از تاریخ یاد شده علنی شود. تغییر نام فیسبوک در واقع این پیام را از طرف این شرکت منعکس می‌کند که فیسبوک در فکر گسترش حوزه فعالیت خود در شبکه‌های اجتماعی و به فراخور آن حل مشکلات عدیده‌ای است که در این حوزه با آنها مواجه است. احتمالا این تغییر نام به این دلیل است که فیسبوک دیگر نمی‌خواهد تنها به عنوان یک شرکت فعال در شبکه‌های اجتماعی شناخته شود. این اتفاق دقیقا همان چیزی است که در مورد واتس‌اپ، اینستاگرام و Oculus رخ داده است. البته سخنگوی Facebook از اظهار نظر در اینباره خودداری کرده است.

تغییر نام فیسبوک

ایده بلندپروازانه متاورس در ذهن مدیران فیسبوک!

اوایل این هفته فیسبوک اعلام کرد که قصد ایجاد ۱۰۰۰۰ شغل در اتحادیه اروپا را دارد که این مورد در راستای تلاش برای ایجاد یک پروژه متاورس(metaverse) است. این نام چند دهه‌ای است که به گوش می‌رسد و شرکت‌های تکنولوژی از آن یاد کرده‌اند. حال فیسبوک دوباره متاورس را به ما یادآوری می‌کند که البته برای ما غافلگیر کننده نیست.

آیا تغییر نام فیسبوک در راه است؟ - gsmarena 001 19

نام جدید معرف بهتری برای شرکت خواهد بود

یک گمانه زنی دیگر حاکی از آن است که نام جدید فیسبوک Horizon خواهد بود. این نام آشنا را قبلا با عنوان Horizon Worlds در دنیای واقعیت مجازی شنیده بودیم. البته مسلما این تغییر نام تاثیری بر روی فعالیت زیرمجموعه‌های این شرکت نخواهد داشت و احتمالا به گونه‌ای است که آینه‌ای از تمام فعالیت‌های این شرکت باشد. چنین موردی را در گذشته در شرکتی همانند آلفابت که به عنوان مجموعه مالک گوگل، دیپمایند(Deepmind) و کالیکو(calico) عمل می‌کند دیده بودیم.

حال باسیتی منتظر باشیم و ببینیم در صورت تغییر نام فیسبوک چه تغییراتی در خط مشی این غول دنیای نرم‌افزار رخ خواهد داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید