Face ID در iOS 15.4 بتا با ماسک کار می‌کند!

iOS 15.4

از زمانی که همه‌گیری شروع شد، یکی از بزرگترین دردسرهای استفاده از آیفون، عدم توانایی بازگشایی قفل با Face ID به دلیل استفاده از ماسک‌ است. اپل سرانجام Face ID را با پوشیدن ماسک در iOS 15.4 «سازگار» کرد. این قابلیت قبلا نیز در دسترس بود اما محدودیتش این بود که اپل واچ باید احراز هویت و متصل می‌شد تا امکان تطبیق جزئی صورت وجود داشته باشد.

یکی از جدیدترین ویژگی‌هایی که اخیرا توسط برندون بوچ در آخرین نسخه بتای iOS 15.4 کشف شده است، امکان استفاده از Face ID هنگام استفاده از ماسک است، با این تفاوت که دیگر نیازی به اتصال اپل واچ ندارد. حتی با یک ماسک، Face ID می‌تواند برای Apple Pay، بارگیری‌های App Store و برنامه‌های شخص ثالث استفاده شود.

Face ID در iOS 15.4 بتا با ماسک کار می‌کند! - gsmarena 0019to5Mac“>
Face ID زمانی دقیق‌تر است که فقط برای تشخیص تمام چهره تنظیم شده باشد. برای استفاده از Face ID هنگام استفاده از ماسک، آیفون می‌تواند ویژگی های منحصر به فرد اطراف چشم را برای احراز هویت تشخیص دهد. می‌توانید Face ID را با یا بدون ماسک راه‌اندازی کنید و اگر راه‌اندازی ماسک روی ماسک را انتخاب کنید، لازم نیست در حین کار با آن ماسک را بردارید.

همچنین با iOS 15.4 بتا، تشخیص بهبود یافته زمانی که کاربر از عینک استفاده می‌کند، نیز در دسترس است. کاربران هنوز ممکن است مجبور باشند هنگام استفاده از Face ID در حین استفاده از ماسک، عینک‌های آفتابی را بردارند، اگرچه اکثر عینک‌ها باید به خوبی با این ویژگی کار کنند. می‌توانید Face ID را تنظیم کنید تا هر جفت عینکی را که به‌طور مرتب استفاده می‌کنید شناسایی کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید