از قابلیت Face Unlock برای Pixel 6 Pro چشم پوشی شده است

Pixel 6 Pro
Pixel 6 Pro

مشکلات باتری باعث شده است که گوگل از قابلیت Face Unlock برای Pixel 6 Pro چشم پوشی کند

گوگل سال گذشته آماده بو تا Pixel 6 Pro را با Face Unlock از پیش نصب شده به کاربران ارائه دهد، ولی در آخرین ثانیه تصمیم گرفت آن را حذف کند. پس از انتشار سری پیکسل 6 و انتشار نظرات منفی در مورد اسکنر اثر انگشت اپتیکال زیر نمایشگر، کاربران پیکسل 6 پرو امیدوار بودند که گوگل بتواند برخی از اجرای Face Unlock را متوقف کند.

پیکسل 6 پرو دارای سنسور تصویر سونی است که می‌تواند نقشه‌های عمق مورد نیاز برای تشخیص چهره را ایجاد کند.

این امیدواری وجود داشت که کاربران پیکسل 6 پرو با انتشار بخشنامه فصلی ژوئن از ویژگی تشخیص چهره برخوردار شوند. در واقع، با استفاده از حسگر تصویر سونی که در پیکسل 6 پرو به کار رفته است، می‌توان نقشه‌های عمقی ایجاد کرد که به گوگل این امکان را می‌دهد تا از طریق یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری ساده، ویژگی بازگشایی با چهره ایمن را به Pixel 6 Pro اضافه کند. اما متاسفانه افت ویژگی سه ماهه ژوئن بدون هیچ اشاره‌ای به به روز رسانی حاوی Face Unlock آمد و رفت.

بنابراین آیا این پایان برای کاربران پیکسل 6 پرو است؟ با توجه به اینکه احتمالاً کمتر از چهار ماه دیگر از سری پیکسل 7 باقی مانده است، آیا حتی دلیلی وجود دارد که کسانی که تلفن همراه دارند امیدوار باشند که خدایان تلفن هوشمند به آنها لبخند بزنند و ویژگی تشخیص چهره ارائه دهند؟ با توجه به 9to5Google، به نظر می‌رسد در حالی که کشتی بازگشایی با چهره برای Pixel 6 Pro حرکت کرده است، طبق گزارش‌ها، گوگل همچنان روی ویژگی بیومتریک کار می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید