هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

شرکت شیائومی پس از اینکه سری Xiaomi 12 را در سال گذشته معرفی و عرضه کرد، تصمیم گرفت توسعه نسل بعدی گوشی‌های هوشمند پرچمدار خود را به عنوان تلفن Xiaomi 13 آغاز کند. بنابراین اکنون روی نسل جدید گوشی‌های خود فعالیت دارد که انتظار داریم با سخت افزاری بهتر و طراحی بهبودیافته از راه برسد.

سال گذشته سری Xiaomi 12 سه مدل داشته و سال آینده نیز انتظار داریم با سه مدل از خانواده Xiaomi 13 رو به رو شویم. البته سری 12 یک مدل اولترا هم داشته که هنوز رونمایی آن صورت نگرفته و بزودی برند چینی آن را معرفی خواهد کرد.

هنوز اطلاعات کافی از دو مدل جدید Xiaomi 12 Ultra، Xiaomi 12T که اعضای خانواده شیائومی 12 هستند، ارائه نشده و باید تا رونمایی کامل آنها منتظر ماند.

سال آینده سامسونگ سری Galaxy S23 را معرفی خواهد کرد و اپل هم امسال با معرفی سری iphone 14 دیگر رقیب خانواده 13 شیائومی را معرفی می‌کند. بنابراین شرکت چینی برای نسل بعد چالش‌هایی پیش رو دارد که با مدل‌های جدید باید آنها را برطرف سازد.

در این مطلب قصد داریم هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 و سایر اعضای آن می‌دانیم را مطرح کنیم تا درک بهتری داشته باشیم.

تاریخ عرضه و قیمت تلفن Xiaomi 13

هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

شیائومی همیشه از جمله برندهایی بوده که قیمت مناسبی برای محصولاتش انتخاب می‌کند. شرکت چینی همیشه اواخر سال یا اوایل سال بعدش را برای عرضه در نظر می‌گیرد. بنابراین انتظار داریم تلفن Xiaomi 13 در انتها 2022 معرفی شده و سپس در اوایل 2023 برای خرید دردسترس باشند.

کمتر اوقاتی پیش آمده که این شرکت در یک مدت زمان معرفی و عرضه کند. شیائومی اغلب گوشی‌های پرچمدار جدید خود را در پایان سال در چین عرضه می‌کند، اما تا فوریه یا مارس منتظر می‌ماند تا آن‌ها را در سراسر جهان در دسترس قرار دهد و این فقط برای گوشی‌های اصلی است و شامل نسخه Lite و Ultra نمی‌شود.

مدل‌های لایت و اولترا اغلب در بهار معرفی و عرضه می‌شوند تا شرکت چینی محصول پرچمداری در مدت زمان دیگر برای معرفی داشته باشد. این امر کمک کرده تا شاهد وجود مدل‌های متنوعی در سبد محصول شرکت شیائومی باشیم که همگی رده بالا و جذاب هستند.

دقیقا نمی‌توان مشخص کرد سال جاری چگونه است و تنها شایعات می‌گویند انتها 2022 معرفی خواهد شد و تاریخ عرضه مشخصی در دست نیست. اگر طبق سال گذشته عمل کند باید اواخر امسال را هدف گذاری کرد. همچنین در مارس یا فوریه نیز به بازار جهانی راه پیدا می‌کنند.

بنابراین تا رونمایی فاصله بسیاری باقی مانده است. درباره قیمت انتظار داریم نسل جدید در مقایسه با قبل افزایش قیمتی را تجربه کند، همانطور که بیشتر شرکت‌ها محصول جدید را با قیمت نسبتا بیشتر از قبل ارائه می‌دهند. بنابراین عجیب نیست که تلفن Xiaomi 13 و سایر اعضای آن افزایش قیمتی داشته باشند.

شایعات Xiaomi 13

هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

ما اطلاعات زیادی در مورد شیائومی 13 شاهد نبودیم. نکته کلیدی تا کنون این است که یک وب سایت طرفدار به نام Xiaomiui شماره مدل چهار پرچمدار آینده شیائومی را پیدا کرده است و ادعا می‌کند که این‌ها برای تلفن Xiaomi 13 و Xiaomi 13 Pro هستند. همچنین نشان می‌دهد که کشف این شماره مدل‌ها نشان می‌دهد که این گوشی‌ها زودتر از حد انتظار عرضه می‌شوند.

ما کاملاً متقاعد نشده‌ایم که این‌ها برای سری Xiaomi 13 هستند، یا حداقل اینکه دستگاه‌ها زودتر عرضه می‌شوند یا خیر. زیرا سری شیائومی 12تی هم وجود دارد که بزودی از راه خواهند رسید.

چه مواردی را در سری Xiaomi 13 مشاهده خواهیم کرد:

شرکت شیائومی سعی دارد در نسل بعدی گوشی پرچمدار خود ویژگی‌های بزرگی لحاظ کند تا بتواند نظر مشتریان را برای خرید محصولات خود جلب سازد. قطعا جلب توجه مشتریان امر دشواری بوده زیرا باید بتوانید ویژگی‌هایی تعبیه کنید که در نوع خود کم نظیر است. بنابراین انتظار داریم مواردی به شرح زیر را در نسل بعدی پرچمدار Xiaomi شاهد باشیم:

1-یک لنز تله فوتو

شیائومی سعی می‌کند گوشی‌های خود را به عنوان برندگان عکاسی و فیلم‌برداری معرفی کند، اما فقدان لنز تله‌فوتو واقعاً مانع حضور آن‌ها در این بخش‌ها می‌شود.

لنزهای تله فوتو عموماً برای عکاسی با زوم استفاده می‌شوند، اما همچنین عالی هستند زیرا جلوه عمق جذاب‌تری ایجاد می‌کنند و همچنین به شما امکان می‌دهند بدون نیاز به حرکت، فاصله را به سوژه‌ها نزدیک کنید. هر دوی این دلایل به همان اندازه برای فیلمبرداری مهم هستند.

در حالی که شیائومی گاهی اوقات لنزهای تله فوتو را در گوشی‌های رده بالای خود به کار می‌گیرد، شیائومی 12 استاندارد این لنز را دریافت نمی‌کند و نسخه‌های Lite و T نیز معمولاً این لنز را ندارند. اما ما می‌خواهیم ببینیم شیائومی متعهد به استفاده گسترده‌تر از لنزهای زوم است تا واقعاً به تلفن‌های خود فرصت رقابت با سری گلکسی اس سامسونگ را بدهد.

2-قیمت پایه کمتر

در چند سال گذشته شیائومی سعی کرده قیمت پرچمداران خود را افزایش دهد و این امر ناراضیتی را از سوی طرفداران به دنبال داشت. بنابراین انتظار داریم نسل جدید قیمت کمتری در نسخه پایه شاهد باشیم تا باری دیگر طرفداران رضایت کافی از برند نوظهور چینی داشته باشند. یکی از مواردی که موجب محبوبیت شیائومی شد، قیمت مناسب آن نسبت به دیگر رقبا بود و اگر این مسئله را حفظ نکند، قطعا در آینده نزدیک بیشتر کاربران خود را از دست خواهد داد.

بنابراین پیش بینی شده چینی‌‌ها برای سری شیائومی 13 برنامه دیگری داشته باشند. بنابراین امیدواریم شرکت شیائومی قیمت مناسبی را برای نسل جدید پرچمداران خود در نظر گیرد. سری شیائومی 13 قرار بوده با ویژگی‌های بهتر نسبت به نسل پیشین از راه برسد. گذشته از آن این سری پرچمدار شرکت چینی احتمالا بهبودی در کیفیت ساخت خواهند داشت و با قیمت بهتر می‌توانند نظر طرفداران را بیشتر جلب کنند.

هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

3-نرم افزار بهتر

ما از زمان شروع تاریخچه ثبت شده در مورد رابط کاربری مبتنی بر اندروید MIUI شیائومی شکایت داشتیم، و اگرچه اصلاحاتی انجام شده است، سیستم عامل گوشی‌های هوشمند هنوز هم بی‌نقص نیست.

یکی از مشکلات ما bloatware است، زیرا تلفن‌های این شرکت معمولاً دارای چند برنامه شخص ثالث از پیش نصب شده هستند که معمولاً آنها را حذف می‌کنید. مسئله دیگر این است که تلفن‌ها اغلب می‌توانند دارای نرم افزاری باشند که باگ دارد و این امر سرعت عملکرد دستگاه را کاهش می‌دهد.

برای اینکه تلفن Xiaomi 13  یک پرچم‌دار واقعی باشد که رقیب سامسونگ یا اپلی خود را کنار زند، شیائومی باید بهینه سازی در بحث نرم افزار داشته باشند. از این رو باید به حذف برنامه‌های شخص ثالث در MIUI بپردازد تا تجربه کاربری را با کندی مواجه نسازد.

4-طراحی بهبودیافته

خوشبختانه شیائومی همیشه طراحی خوبی را برای پرچمداران و سایر گوشی‌های هوشمند خود در نظر می‌گیرد. اما اگر بتواند جذابیت طراحی محصولات خود را برای همیشه حفظ کند، قطعا یک امتیاز مثبت است. امیدواریم در نسل جدید پرچمداران شیائومی همچنان طراحی زیبا و قابل قبول را شاهد باشیم. بنابراین مشخص نیست چگونه طرحی در انتظار بوده و باید تنها تا رونمایی اواخر امسال منتظر ماند.

شیائومی 12 اولین پرچمدار شیائومی بود که واقعاً می‌توانست نظرها را به خود جلب کند، گوشی که بخش عقب آن بافت نرم داشت، رنگ‌های دوست داشتنی به کار گرفته شد و از طراحی دو رنگ استفاده می‌کرد که ظاهری جذاب را به دنبال داشت. ما علاقه داشتیم شیائومی به این روند در ساخت گوشی‌های هوشمند جذاب ادامه دهد، شاید با انتخاب رنگ‌های جسورانه‌تر، یا با طراحی مجدد دوربین که بیشتر تبلیغاتی است.

5-عرضه به صورت همزمان

هر آنچه از تلفن Xiaomi 13 می دانیم

در حالی که سری Xiaomi 12 دسامبر 2021 در چین معرفی و عرضه شد، تنها چند ماه بعد بود که فروش آن در سایر نقاط جهان شاهد بودیم و در آن زمان، هیاهوی گوشی پس از اولین عرضه آن از بین رفته بود.

شیائومی تنها شرکتی نیست که همیشه نخستین بار در بازار چین عرضه کرده و سپس به بازار جهانی برده و از این حرکت آسیب دیده، اما انتظار داریم برنامه برای نسل جدید متفاوت باشد. نسلی که بتواند عرضه همزمان را رقم زند و مشخص نیست برنامه شیائومی چیست و آیا چنین حرکتی انجام خواهد داد یا خیر.

بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود شیائومی کدام یک از موارد فوق را عملی خواهد کرد تا شاهد پرچمداری قابل توجه نسبت به سال‌های قبل باشیم.

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید