قابلیت‌های جدید نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1

نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 اپل اولین نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را یک روز پس از انتشار به‌روزرسانی iOS ۱۵ و iPadOS ۱۵، منتشر کرد. اپل در این به‌روزرسانی‌، قابلیت‌های کاربردی جدیدی به نسخه‌ی بتا اضافه کرده است مانند SharePlay، در ادامه‌ی این خبر همه‌ی موارد جدید بیان شده است.

قابلیت SharePlay نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 S

این قابلیت جدید در نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 و tvOS 15.1 فعال است تا به اپل اجازه دهد متوجه اشکالات شود تا این ویژگی را به نحو احسن راه اندازی کند. اپل مدتی پیش تصمیم گرفت که SharePlay را از زمان راه‌اندازی iOS ۱۵ حذف کند زیرا به درستی عمل نمی‌کرد و مشکلاتی داشت.

نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 این قابلیت که در FaceTime موجود است، به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران امکان می‌دهد با دوستان و خانواده خود تماس بگیرند و سپس به تماشای تلویزیون بپردازند و همچنین لیست پخش مشترک و همگام سازی نمایش تلویزیونی، تماشای فیلم و گوش دادن به موسیقی برای همه کاربران از دیگر ویژگی‌های FaceTime است که SharePlay امکان اشتراک‌گذاری صفحه را فراهم کرده است.

اگر این قابلیت به خوبی پیش برود، SharePlay می‌تواند شاهد عرضه رسمی iOS ۱۵.۱ باشد.

اعلام تماس‌ها در نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1

در برنامه تنظیمات تلفن همراه، نماد جدیدی برای تنظیم اعلام تماس‌ها ایجاد شده است.

نسخه‌ی بتای iOS 15.1 و iPadOS 15.1

قابلیت صدای Lossless برای HomePod

هوم‌پاد ۱۵.۱ بتا که با iOS ۱۵.۱ همخوانی دارد، قابلیت صدای lossless و صدای Dolby و همچنین پشتیبانی از صدای spatial را به هوم‌پاد و هوم‌پاد مینی ارائه داده است.

قابلیت‌های جدید نسخه‌ بتا iOS 15.1 و iPadOS 15.1 - homepod miniپرونده‌های پزشکی در کیف پول آیفون

در ios ۱۵ ، پرونده‌های تایید شده‌ی پزشکی را می‌توان بارگیری و در برنامه Health ذخیره کرد و این شامل پرونده‌ی  واکسیناسیون کووید_۱۹ و آزمایش عدم بیماری است.

در iOS ۱۵.۱، پرونده‌های واکسیناسیون را می‌توان به برنامه Wallet اضافه کرد، بنابراین می‌توان کارت واکسن ذخیره شده در کیف پول آیفون را در اختیار مشاغل، رستوران‌ها، اماکن و سایر مکان‌هایی که برای ورود، کارت واکسن مورد نیاز است، ارائه داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید