اتصال به دو اپراتور در یک eSIM در اندروید 13

eSIM

اگر از جابه‌جا شدن بین اپراتورهای مختلف خسته شده‌اید، گوگل احتمالا در اندروید 13 راهکار جذابی را برای شما ارائه خواهد کرد تا روی یک eSIM به دو شبکه مخابراتی وصل شوید. این قابلیت بیش از همه به درد کسانی می‌خورد که دائما باید به چند اپراتور دسترسی داشته باشند.

به گزارش وب‌سایت Esper، گوگل از طریق راهکاری موسوم به Multiple Enabled Profiles (MEP) که در پروژه متن باز اندروید (AOSP) دیده شده، اجازه می‌دهد هر eSIM به دو اپراتور متصل و به‌راحتی بین این شبکه‌ها جابه‌جا شود.

جابه‌جایی نرم‌افزاری بین اپراتورها نه تنها کار کاربران را آسان می‌کند، بلکه هزینه‌های سخت‌افزاری را کاهش می‌دهد و نیاز به وجود جایگاه فیزیکی سیم کارت دوم را از بین می‌برد. تولیدکنندگان در عوض می‌توانند از این فضا برای افزایش ظرفیت باتری یا کارت حافظه SD استفاده کنند.

  1. اتصال به دو اپراتور در یک eSIM در اندروید 13 - US10708761 20200707 D00003

گوشی‌های موجود در بازار در حال حاضر بر ارتباط فیزیکی میان سیم کارت و مودم اتکا دارند و برای هر سیم کارت از ارتباط جداگانه‌ای استفاده می‌کنند. راهکار جدید گوگل مبتنی بر پتنتی مربوط به سال 2020 ساخته شده که یک رابط فیزیکی را بین چند ارتباط دیجیتالی تقسیم می‌کند.

وب‌سایت Esper شواهدی را کشف کرده که از آزمایش قابلیت MEP روی یک گوشی پیکسل خبر می‌دهد. بنابراین حدس زده می‌شود که این ویژگی با آپدیت اندروید 13 در اختیار کاربران قرار بگیرد. با این حال، ویژگی مذکور منحصر به اندروید نیست و می‌تواند روی iOS یا ویندوز هم استفاده شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید