ایلان ماسک امپراطور جدید توییتر؛ اخراج بی وقفه مدیران توییتر

به گزارش گیگ تک به نقل از ورج بعد از درگیری های قانونی در نهایت ایلان ماسک توییتر را به امپراطوری خودش اضافه کرد.
در اولین حرکت ایلان ماسک ورود خودش به توییتر را با اخراج مدیران اجرایی جشن گرفت. رویترز گفته که ماسک پاراگ آگروال که جانشین جک دورسی بوده و مدیر مالی توییتر یعنی ند سگال را که هر دو در ساختمان بودند با اسکورت نیروهای امنیتی اخراج کرده و به بیرون ساختمان فرستاده.
از دیگر مدیران اخراج شده توییتر باید به ویجا گاد مدیر سیاست‌های توییتر که از ماسک صراحتا انتقاد کرده بود، شان ادجت مشاور عمومی، سارا پرسونت مدیر ارشد بخش مشتریان اشاره کرد.

مدیران رده بالای توییتر برای ترک این شرکت مبالغ بالایی دریافت کرده‌اند. طبق گزارش‌ها، آگراوال ۳۸.۷ میلیون دلار، سگال ۲۵.۴ میلیون دلار، گاد ۱۲.۵ میلیون دلار و پرسونت هم ۱۱.۲ میلیون دلار دریافت کرده‌اند.

ایلان ماسک اکنون صاحب توییتر است

ایلان ماسک

ماسک چند ماه قبل در ماه آوریل پیشنهاد خرید توییتر را داد اما نظر خودش را عوض کرد و پشیمان شد و سپس دوباره در ۴ اکتبر نظر خودش را بار دیگر عوض کرد و تصمیم نهایی برای خرید توییتر گرفت.
هنوز مشخص نیست که ماسک قصد دارد با این شبکه اجتماعی بزرگ و تاثیرگذار چه کار کند. واشنگتن پست گفته بود که ماسک قصد دارد تا ۷۵ درصد از کارکنان توییتر را اخراج کند اما ماسک در ملاقاتی که با کارکنان توییتر داشته این خبر را تکذیب کرده اما بدون شک شاهد اخراج گسترده کارکنان توییتر در آینده نزدیک هستیم.
گفته می‌شود که ماسک قصد دارد تا خودش مدیر عامل توییتر شود اما این مدیرعاملی به طور موقت است و به زودی فرد دیگری را جایگزین خودش می‌کند در ضمن اینکه ماسک تصمیم دارد برخی از حساب‌هایی که در توییتر بن شده‌اند را برگرداند که یکی از این حساب‌ها احتمالا حساب کاربری دونالد ترامپ است.

توییتر مشابه وی چت می‌شود؟

ماسک به دنبال تاسیس یک شبکه اجتماعی به نام X است که در حقیقت یک سوپراپلیکیشن مانند ویچت است که همه چیز را در خود جای داده مانند استفاده از برنامه های تاکسیرانی و تمامی برنامه‌هایی که نیاز یک کاربر را برطرف می‌کند.
حتما ماسک در روز جمعه اطلاعات بیشتری از این خرید منتشر می‌کند دیروز هم ایلان ماسک در توییتی پس از اخراج کارکنان توییتر این توییت را نوشت: پرنده آزاد شد!

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید