ایلان ماسک حساب کاربری کانیه وست را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین توییتر تعلیق کرد!

کانیه وستایلان ماسک حساب توییتر کانیه وست (معروف به Ye) را پس از انتشار توییت‌های یهودی‌ستیزانه و نقض قوانین پلتفرم به حالت تعلیق درآورد. ماسک در پاسخ به کیم داتکام، بنیانگذار مگا، توضیح داد که حساب کاربری Ye به دلیل «تحریک به خشونت» تعلیق شده است و نه به این دلیل که هنرمند موسیقی عکسی «غیرخوشایند» از مدیر عامل تسلا منتشر کرده است.

ایلان ماسک ۲ دسامبر ۲۰۲۲:

فقط توضیح می‌دهم که حساب کاربری او به دلیل تحریک به خشونت تعلیق شده است، نه یک عکس ناخوشایند از من که توسط آری گرفته شده است.

صادقانه بگویم، من متوجه شدم که این عکس‌ها انگیزه مفیدی برای کاهش وزن هستند!

اوایل امروز، وست در توئیتی غوغا کرد و تصویری از یک سواستیکا نازی که با ستاره دیوید ادغام شده بود را توییت کرد. بلافاصله پس از آن، او در Truth Social پست کرد که حساب توییتر او به طور موقت مسدود شده است. ماسک بعداً توضیح داد که تمام تلاش خود را کرده تا وست را وادار کند تا از قوانین توییتر پیروی کند، اما این رپر معروف و همسر سابق کیم کارداشیان همچنان به ارسال محتوایی ادامه داده که قانون پلتفرم را در مورد تحریک به خشونت نقض می‌کرده  که منجر به تعلیق شده است.

این اولین باری نیست که وست قوانین توییتر را نقض می‌کند. در ماه اکتبر، حساب کاربری او به دلیل ارسال محتوای یهودی‌ستیز به طور موقت به حالت تعلیق درآمد، اما به نظر نمی‌رسد که او درس عبرت بگیرد. 

وست پس از حضور در Infowars الکس جونز و تمجید از هیتلر از شب گذشته در مرکز پوشش خبری بوده است. به دنبال این، حساب جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، توییت ۶ اکتبر خود را با این مضمون «کانیه. ایلان ترامپ» پاک کرد. 

در بیانیه آمده است: “پارلمان تکنولوژی تایید کرده است که شرکت متقابلاً با کانیه وست برای پایان دادن به قصد فروش Parler موافقت کرده است.” در ماه اکتبر، شرکت و کانیه وست به توافق رسیدند تا خواننده رپ این شبکه اجتماعی را به مبلغ نامشخصی خریداری کند.

در اوایل این هفته، توییتر یک پست وبلاگی منتشر کرد و گفت که متعهد به مکالمه سالم تحت «توییتر 2.0» است و این پلتفرم هیچ یک از سیاست‌های خود را تغییر نداده است. اما برعکس، این شرکت سیاست‌های متعددی را در مورد تأیید حساب و یک دوره استراحت برای حساب‌های جدید که سعی در خرید اشتراک توییتر آبی دارند، تغییر داده است. ماسک همچنین بر اساس نتیجه یک نظرسنجی، برای حساب‌هایی که قبلاً تعلیق شده بودند، «عفو عمومی» ارائه کرد.

وقتی نوبت به سیاست کلی تعدیل می‌رسد، مالک جدید توییتر در ماه اکتبر یک شورای تعدیل محتوا با دیدگاه‌های بسیار متنوع را وعده داد. پس از آن، هیچ تحولی در آن جبهه وجود نداشته است. ماسک در مورد مطلق گرا بودن آزادی بیان و تبدیل توییتر به یک میدان عمومی شهر زیاد صحبت کرده است، اما تنها سیاستی که او بارها درباره آن صحبت کرده است، تعلیق حساب‌هایی است که خشونت را تحریک می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید