امتیاز عملکرد CPU پیکسل 6 در سایت گیک‌بنچ کم‌تر از اسنپدراگون و اگزینوس شد!

عملکرد CPU پیکسل 6اولین تراشه گوشی همراه گوگل Tensor، در قلب پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو جدید قرار دارد. این تراشه از ریخته‌گری‌های ۵ نانومتری سامسونگ ساخته شده و دارای یک پیکربندی غیرعادی CPU با دو هسته Cortex-X1، دو هسته Cortex-A76 و چهار هسته Cortex-A55 است. عملکرد CPU پیکسل 6 به تازگی مورد بررسی قرار گرفته است.

رتبه عملکرد CPU پیکسل 6 در بنچمارک

امتیاز عملکرد CPU پیکسل 6 در سایت گیک‌بنچ کم‌تر از اسنپدراگون و اگزینوس شد! - gsmarena 005 ۱ 2هسته X1 امسال بسیار محبوب بود، این هسته اصلی در اسنپدراگون ۸۸۸ و اگزینوس ۲۱۰۰ بود (هر دو بر روی گره ۵ نانومتری سامسونگ ساخته شده‌اند) و ما از قبل می‌دانیم که چگونه کار می‌کند. بنابراین نتایج اولیه عملکرد CPU پیکسل 6، تک هسته‌ای گیک‌بنچ چندان غافلگیرکننده نیست (توجه داشته باشید که گیگ‌بنچ گزارش می‌دهد که کلاستر X1 تنها با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز کار می‌کند، با اینکه ما اغلب آن را در ۲.۹ گیگاهرتز یا حتی ۳.۰ گیگاهرتز می‌بینیم).

CPUبا این حال، عملکرد CPU پیکسل 6 منجر به عملکرد کمتر چند هسته‌ای در مقایسه با CPU آن دو می‌شود. تا حدی به این دلیل که آن‌ها از هسته‌های جدیدتر Cortex-A78 (سه هسته‌ای) به جای A76 استفاده می‌کنند، آن هسته‌های X1 نیز تشنه انرژی هستند.

تراشه گوگل به زودی در مقابل جانشینان اسنپدراگون ۸۸۸ و اگزینوس ۲۱۰۰ قرار خواهد گرفت و آن‌ها از هسته‌های جدیدتر Cortex-X2 و A710 استفاده خواهند کرد که می‌تواند به آن‌ها در عملکرد برتری فوق العاده‌ای بدهد.

امتیاز عملکرد CPU پیکسل 6 در سایت گیک‌بنچ کم‌تر از اسنپدراگون و اگزینوس شد! - gsmarena 007 ۱پردازشگر گرافیکی Tensor Mali-G78 MP20 بسیار قوی است و به نظر می‌رسد در جایگاه Wildlife Extreme 3DMark نسبت به اکثر تلفن‌های اندرویدی برتری دارد. نتایج از اولین افرادی است که واحدهای پیکسل ۶ خود را دریافت کردند و ناهماهنگی‌هایی وجود دارد.

CPUحتی Tensor دارای سخت افزار سفارشی برای وظایف یادگیری ماشینی است. عملکرد CPU پیکسل 6 نشان می‌دهد که الگوریتم‌های پردازش تصویر گوگل (و غیره) را اجرا می‌کند. این بدان معناست که تراشه در جایی که اهمیت دارد (برای گوگل) عملکرد خوبی خواهد داشت و به دوربین کمک می‌کند تا عکس‌ها و فیلم‌های چشم‌گیر با برخی جلوه‌های پیشرفته (Motion Mode، Face Unblur، حالت بهبود گفتار برای ویدیوها، و اعمال HDRnet برای ویدیوهای تا 4K60 و غیره) بگیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید