پردازنده A15 Bionic آیپد مینی نسل ششم در سطح آیفون‌های ۲۰۲۱ نیست

پردازنده A15 Bionic آیپد مینی نسل ششم در سطح آیفون‌های 2021 نیست

شرکت اپل خانواده آیفون 13 را در کنار آیپد مینی نسل ششم و چند محصول دیگر رونمایی کرد. در حالی که این تبلت و گوشی‌های مورد اشاره یک پردازنده واحد دارند اما بنچمارک‌ها چیز دیگری می‌گویند.

کوپرتینویی‌ها تصمیم گرفتند در آیپد مینی نسل ششم فرکانس پردازنده A15 Bionic از ۳.۲ گیگاهرتز در سری آیفون 13، به ۲.۹ گیگاهرتز کاهش دهند، این یعنی کاهش عملکرد نسبت به نسل جدید آیفون‌ها. شاید فرکانس در دو مدل دستگاه متفاوت باشد اما این بدان معنا نیست اختلاف بسیاری را شاهد باشیم.

آیپد مینی نسل ششم با پردازنده A15 چندان هم قوی نیست

طبق پایگاه داده گیک بنچ ۵، امتیاز آیپد مینی جدید در آزمایش تک هسته‌ای ۱۵۹۵ و در آزمایش چند هسته‌ای ۴۵۴۰  شده است. این در حالی بوده که امتیاز آیفون‌های 13 بین ۱۷۰۰ تا ۴۶۰۰ شده و این یعنی قدرت ۲ تا ۸ درصد کمتر در آیپد مینی نسل ششم.

پردازنده A15 Bionic آیپد مینی نسل ششم در سطح آیفون‌های 2021 نیستمتاسفانه مشخص نیست علت کاهش قدرت در این تبلت چیست اما بعید است کاربران آیپد کوچک جدید چندان تفاوتی را میان دو مدل دستگاه احساس کنند. طبق آزمایش انجام گرفته، آیپد مینی نسل ششم موفق شده در تست تک هسته‌ای ۴۰ درصد و در تست چند هسته‌ای ۷۰ درصد سریع‌تر از آیپد مینی قبل با پردازنده A12 باشد.

اپل در نظر دارد نسل جدید آیپد مینی را در ۲ مهر ماه راهی بازار کند. پیشتر نیز شاهد انتشار بنچمارک آیفون‌های ۲۰۲۱ اپل بودیم که خبر از قدرت بالا پردازشی آنها داده شد. کوپرتینویی‌ها در جریان رویداد کالیفرنیا استریمینگ نسل جدید آیفون، آیپد مینی، آیپد استاندارد اپل واچ را رونمایی کرد.

تمامی این محصولات تا پایان سپتامبر یا اوایل مهر امسال راهی بازار خواهند شد، اگرچه اپل واچ سری 7 با تاخیر عرضه می‌شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید