رویداد E3 2021: هر آنچه در مورد نمایشگاه الکترونیک و سرگرمی امسال باید بدانید

رویداد E3 2021

رویداد E3 2021 در حال نزدیک‌شدن است، اما به نظر می‌رسد کمی متفاوت از سالهای گذشته باشد. این کنفرانس بازی فقط بصورت آنلاین برگزار خواهد شد و از ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) در دسترس است. این رویداد نوید می‌دهد که توسعه دهندگان آخرین اخبار مربوط به خود و بازی‌هایشان را به صورت مستقیم به طرفداران سراسر جهان اعلام کنند. علی رغم حدس و گمان های اولیه، E3  امسال در دسترس همه رایگان قرار خواهد گرفت.

رویداد E3 2021 دارای سه میزبان خواهد بود که همگی شخصیت‌های شناخته شده‌ای در صنعت بازی هستند: Greg Miller، بنیانگذار فروشگاه سرگرمی Kinda Funny، جکی جینگ، روزنامه نگار تلویزیونی، مجری و تهیه کننده نامزد اِمی که با IGN ، Nerdist و دیگران کار کرده‌است و Alex Mendez، مفسر حرفه‌ای ورزش در برنامه NBC’s The Titan Games. این سه میزبان وظیفه هدایت نمایش امسال، ارائه نظرات، مصاحبه با ناشران و توسعه دهندگان و موارد دیگر را بر عهده دارند.

به دنبال لغو E3 2020 به دلیل همه گیری Covid-19، هنوز مشخص نیست که آیا رویداد E3 2021 همچنان به روال سابق خود را ادامه دهد. یک رویداد دیجیتالی قرار بود در سال 2020 برگزار شود، اما به دلیل عدم پشتیبانی، انجمن نرم افزار و سرگرمی (ESA) تصمیم گرفت که این رویداد را به کلی کنسل کند، در عوض Geft Keighley’s Summer Games Fest را جایگزین آن کرد.

اما به نظر می‌رسد امسال متفاوت باشد و تعدادی از ناشران از جمله Xbox و Nintendo.  تأیید کرده‌اند که در E3 2021 شرکت خواهندکرد.

رویداد E3 2021: هر آنچه در مورد نمایشگاه الکترونیک و سرگرمی امسال باید بدانید - Nintendo E3 Direct June

رویداد E3 2021 چیست؟

نام E3 مخفف Electronic Entertainment Expo است و از سال 1995 به نوعی در حال اجرا است. E3 به میزبانی انجمن نرم افزار و سرگرمی برگزار می‌شود، یک کنفرانس سه روزه برای جشن گرفتن و به نمایش گذاشتن همه چیزهایی که مربوط به بازی است، معمولا از این رویداد برای تبلیغ بازی‌ها و کنسول‌های آینده نیز استفاده می‌شود. یک رویداد پر سر و صدا از بحث های میزگردی و کلیدی در کنار هیجان نمایش و تشویق حضار.

E3 2021 بیست و ششمین باری است که این رویداد برگزار می‌شود. E3 2020 به دلیل همه گیری Covid-19 لغو شد. اما امسال، E3 2021 به جای اینکه به عنوان یک رویداد حضوری در لس آنجلس برگزار شود، ( از سال ۲۰۰۹ در همین شهر برگزار شده)، یک رویداد کاملاً دیجیتالی است.

رویداد E3 2021 به صورت یک رویداد کاملا دیجیتالی برگزار می‌شود که ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) تا ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد) برقرار خواهدشد. ESA تأیید کرده که این رویداد شامل کنفرانس‌های مطبوعاتی زنده و یک استریم ویدیویی چهار روزه خواهد بود. شرکت کنندگان دیجیتال همچنین می‌توانند از طریق اپلیکیشن E3 همه آنچه را که اتفاق می‌افتد، پیگیری کنند.

علیرغم حدس و گمان‌ها مبنی بر اینکه قسمت‌هایی از این رویداد پولی خواهدبود، ESA تأیید کرده که E3 2021 برای شرکت کنندگان کاملا رایگان خواهدبود.

رویداد E3 2021: هر آنچه در مورد نمایشگاه الکترونیک و سرگرمی امسال باید بدانید - E3 Bethesda

چه کسانی در رویداد E3 2021 شرکت خواهند کرد؟

Xbox ، Nintendo ، Capcom ، Ubisoft ، Take-Two ، Warner Bros. ، Koch Media ، Square Enix ، Sega ، Bandai Namco و Xseed Games همه در نمایشگاه E3 امسال حضور دارند، با این حال، سونی به طور قابل توجهی در این مسابقات غایب است. لیست شرکت کنندگان اولیه ESA، خبر از غیبت EA و Activision Blizzard نیز دارد.

یکی از شرکت‌هایی که قرار بود در این رویداد حضور داشته باشد شرکت کونامی بود که به دلیل زمان بندی از این رویداد خارج شد. این شرکت از طریق توییتر اعلام کرد که: ما می‌خواهیم به طرفداران خود اطمینان دهیم که در حال توسعه عمیق تعدادی از پروژه‌های مهم هستیم، بنابراین لطفا برای برخی از به روزرسانی‌ها در ماه‌های آینده با ما همراه باشید.

این رویداد یک نمایش حمایتی چشمگیر با نام E3 2021 است، اگرچه شرکت‌های زیادی ترجیح میدهند در این رویداد آنلاین حاضر نشوند. حضور Xbox و Nintendo یکی از مزایای ESA است که به آن جنبه خوبی می‌دهد.

در بیانیه مطبوعاتی، استنلی پیر لوئیس، مدیرعامل ESA گفت: بیش از دو دهه است که E3 بهترین مکان برای نمایش بهترین مواردی است که صنعت بازی‌های ویدیویی ارائه می‌دهد، در حالی که جهان را از طریق بازی متحد می‌کند. ما این راه را تکامل می‌دهیم، رویداد E3 2021 امسال به یک رویداد فراگیرتر تبدیل می‌شود، اما هنوز هم به دنبال انجام درخواست‌های مهم و مشهور هواداران است که این رویداد را به مرکز مهم بازی‌های ویدیویی تبدیل می‌کند.

هنگامی که ESA برای اولین بار لیست شرکت کنندگان اولیه این رویداد را اعلام کرد، سونی به طور قابل توجهی غایب بود. پس از اینکه TechRadar برای تأیید عدم حضور سونی با برگزار کننده تماس گرفت، ESA بیانیه زیر را منتشر کرد:

درست است، که همانند سال‌های گذشته، سونی قصد ندارد در E3 شرکت کند اما ما همچنان بر ارائه خدمات پیشرو و از پیش تصور شده برای اخبار، اعلامیه‌ها، افشاگری‌ها، شبکه‌ها و تعاملات در مورد بازی‌های ویدئویی تاکید داریم که باعث شده E3 به عنوان یک تجربه محبوب دهه‌ها باشد.

رویداد E3 2021: هر آنچه در مورد نمایشگاه الکترونیک و سرگرمی امسال باید بدانید - xbox e3

این اولین بار نیست که سونی E3 را کنار می‌گذارد. این شرکت از رویداد سال گذشته نیز به نفع رویدادهای State Play برای PS5، که سبک موفقیت آمیز  Nintendo Direct را تقلید می‌کند، انصراف داد. سونی از E3 2019 نیز به طور کامل چشم پوشی کرد.

بنابراین غیبت احتمالی سونی در E3 در زمان معرفی ویژگی‌‌های PS5 به چه معناست؟ خوب، ما هنوز بازی‌های جدید PS5 ناشرانی مانند Ubisoft و Capcom را در نمایشگاه خواهیم دید اما این به این معنی است که عناوین انحصاری‌ اول شخص که بسیاری از طرفداران PlayStation مشتاق آن هستند، وجود نخواهدداشت.

به احتمال زیاد سونی میزبان رویدادی به سبک E3 خواهد بود، جایی که می‌تواند پیام‌ها، قالب و مسیر اخبار را بدون سرمایه گذاری مورد نیاز برای حضور در E3 کنترل کند. با این حال، می‌تواند در این زمان مانند سال گذشته چیزی را به اشتراک نگذارد که باعث می‌شود یک هفته مایکروسافت و نینتندو توجه تقریبا بی‌نظیری را برای اعلامیه های Xbox Series X و Nintendo Switch داشته‌باشند.

تعدادی از ناشران، از جمله EA، به میزبانی رویدادهای طراحی شده می‌روند. اگر این ناشران هنوز هم برنامه‌ای برای ارائه اخبار مربوط به بازی‌ها در ماه ژوئن (خرداد) داشته باشند، تعجب نخواهیم کرد، اما در نهایت باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا آنها بهترین و لوکس‌ترین اخبارشان را برای E3 ذخیره می‌کنند یا خیر.

شرم آور است که سونی در E3 حضور نخواهد داشت زیرا همیشه جشن اعلامیه‌های مهم و فاش کردن‌های منحصر به فرد سونی در این رویداد بوده و این بدان معنی است که باید حدس بزنیم چه زمانی سونی ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد بازی های آینده خود مانند God of War: Ragnarok ، Gran Turismo 7 و Horizon: Forbidden West منتشر کند.

رویداد E3 2021: هر آنچه در مورد نمایشگاه الکترونیک و سرگرمی امسال باید بدانید - E3 Bethesda

در رویداد رویداد E3 2021 منتظر چه اخباری باشیم؟

امیدواریم که در رویداد E3 2021 مایکروسافت یک تاریخ عرضه خوب برای Halo Infinite و همچنین اعلام رسمی بازی جدید Forza Horizon را در دست کار داشته باشد. همچنین امیدواریم که در مورد Fable که سال گذشته تأیید شده‌بود، اطلاعات بیشتری بشنویم.

ممکن است که بتسدا اطلاعات بیشتری در مورد Starfield و The Elder Scrolls 6 در اختیار ما قرار دهد و در مورد اینکه آیا هر دو بازی انحصاری پلتفرم Xbox هستند، اطلاعاتی منتشر کند.

همچنین امید داریم که نینتندو در E3 تاریخ انتشار (و جزئیات بیشتر) Breath of the Wild 2 را مشخص کند. فیلم‌های گیم پلی Splatoon 3 و شاید نگاهی دقیق به Pokémon Diamond and Pearl و Pokémon Legends: Arceus نیز جزئی از برنامه نینتندو باشد.

ما هنوز در مورد ماجراجویی علمی تخیلی Capcom Pragmata ، که سال گذشته اعلام شد، نمی‌دانیم، بنابراین امیدواریم که در رویداد E3 2021 این اتفاق بیوفتد.

Ubisoft احتمالا تاریخ انتشار جدید Far Cry 6 را به ما اعلام خواهدکرد. بعلاوه نگاهی دقیق به بازی Rainbow Six Parasite و همچنین به روزرسانی اخبار در مورد چند بازی مانند Skull & Bones and Beyond Good و  Evil 2 نیز احتمالا در دستور کار یوبیسافت باشد.

گرچه لزوما انتظار نداریم که انتشار بازی Take-Two GTA 6 اعلام شود، اما ممکن است، تاریخ عرضه قعطی GTA 5 را برای PS5 و Xbox Series X و اخبار مربوط به به روزرسانی های آینده GTA Online را دریافت کنیم. به احتمال زیاد در مورد NBA 2K22 نیز بیشتر خواهیم شنید. آنچه واقعا به آن امیدواریم اخبار بیشتر درباره BioShock 4 است و شاید بتوانیم بخشی از این بازی جذاب را هم ببینیم.

Warners Bros ممکن است که تریلر یا گیم پلی جدیدی برای هر دو عنوان Suicide Squad: Kill the Justice League و Gotham Knights به همراه جزئیات بیشتر در مورد Hogwarts Legacy منتشر کند. شاید حتی یک تاریخ انتشار نیز مشخص کند.

Square Enix ممکن است جزئیات بیشتری درباره بازی‌های آینده تأیید شده از جملهFinal Fantasy 16 ، Forspoken و Life is Strange: True Colors به ​​اشتراک بگذارد. همچنین احتمالا می‌توانیم فیلم‌های بیشتری از Neo: The World Ends with You on Switch ، Project Triangle Strategy (که عنوان قابل قبولی برای Switch RPG است) و Marvel’s Avengers Black Panther را ببینیم. در ۲۵امین سالگرد Tomb Raider، احتمالاً در طول کنفرانس نیز اخباری با موضوع لارا کرافت منتشر خواهدشد. اگر واقعا خوش شانس باشیم، حتی ممکن است پیش نمایش Final Fantasy 7  و Remake Part 2 را نیز ببینیم.

کاملا مطمئن نیستیم که از Koch Media چه انتظاری باید داشته باشیم، این بدان معنا است که شرکت‌هایی از جمله Deep Silver ، Saber Interactive و Focus می‌تواند شگفتی‌هایی زیادی را در رویداد E3 2021 داشته‌باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید