روش اخذ آزمون تئوری گواهینامه رانندگی تغییر می‌کند

روش اخذ آزمون تئوری گواهینامه رانندگی تغییر می‌کندمعاون فنی‌ و مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور فراجا از الکترونیکی‌ شدن خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه آموزش، آزمون و صدور انواع گواهینامه رانندگی خبر داد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم، سرهنگ محمدعلی زارع؛  معاون فنی‌ و مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور فراجا درباره آخرین وضعیت کلاس‌های آموزش رانندگی بیان کرد: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های اخیر و در راستای هوشمندسازی خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی کلیه فرآیند آموزش رانندگی و برگزاری آزمون تئوری به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی ظمن اشاره به دوران شیوع کرونا افزود: در دوران شیوع ویروس کووید-۱۹، آموزش‌های رانندگی به صورت غیرحضوری برگزار می‌شد و در ادامه به استثنای آزمون عملی رانندگی، بقیه مراحل به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

زارع با اشاره به تغییراتی که در حوزه صدور گواهینامه انجام شده‌ است، بیان کرد: در گذشته آزمون تئوری به صورت الکترونیکی اجباری نبود و گواهینامه‌ها به صورت دستی صادر می‌شد اما اکنون، همزمان با صدور گواهینامه الکترونیکی برای افراد پرونده الکترونیکی ساخته می‌شود و رفتار آن‌ها در آن پرونده ثبت می‌شود و گواهینامه‌ها به صورت هوشمند صادر می‌شوند.

وی افزود: در حوزه خدمات صدور گواهینامه در شش ماهه اول امسال، ۷ میلیون و ۵۸۹ هزار و ۵۵ فقره خدمت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم ارائه شده است.

زارع با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی در پلیس راهنمایی و رانندگی تعطیل‌بردار نیست، گفت: پلیس راهنمایی‌ و رانندگی به‌صورت شبانه‌روزی به مردم خدمات ارائه می‌دهد؛ در سال گذشته ۶۱ میلیون و ۶۴۵ هزار خدمت توسط پلیس راهنمایی‌ و رانندگی به مردم ارائه شده است؛ در شش ماهه نخست امسال نیز ۳۹ میلیون خدمت توسط پلیس راهنمایی‌ و رانندگی ارائه شده‌ است. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید