ایلان ماسک با رمز ارز dogecoin کار می‌کند

dogecoin اگر می‌بینید که قیمت dogecoin در مبادلات رمزارزها، رسانه‌های اجتماعی و اخبار دوباره افزایش یافته، دلیل آن این است که ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، دوباره از dogecoin در توییتر حمایت کرده‌است. ماسک تأثیر زیادی بر dogecoin گذاشته است، که به طور چشمگیری از کمتر از ۵ سنت در چند ماه قبل به نزدیک ۷۰ سنت در هفته گذشته افزایش یافت. سپس زمانی که ماسک مهمان برنامه Saturday Night Live بود، اشاره‌های مختلفی به رمزارزهایی که به شوخی ساخته شده(meme coin)، کرد و باعث شد آنها در چند روز گذشته در کنار بیت کوین و بیشتر بازار به افت خود ادامه دهند.

ماسک هفته گذشته طرفداران  خود را متعجب کرد که گفت تسلا دیگر درآمد بیت کوین برای اتومبیل های برقی را صرف ‌نمی‌کند، زیرا بیت کوین در مصرف انرژی صرفه جویی نمی‌کند. این اعلامیه کاملا ناگهانی پخش شد، همانطور که اخبار مربوط به پذیرفتن تسلا برای درآمد بیت کوین برای وسایل نقلیه در کمتر از دو ماه پیش اعلام شد. ماسک دوباره به  dogecoin بازگشت و در توییتر فاش کرد که در تلاش است تا این ارز خاص را کارآمدتر کند.

بعید به نظر می‌رسد که ماسک یا تسلا از چگونگی مصرف انرژی در استخراج بیت کوین بی اطلاع بوده‌اند، چون تسلا در اوایل سال جاری تصمیم گرفت ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین بخرد یا پرداخت بیت کوین را فعال کند.

اما تصمیم ماسک برای جلوگیری از پذیرش پرداخت‌های بیت کوین افت قیمت این ارز را در هفته گذشته تسریع کرد. بیت کوین چند ساعت بعد دوباره بالا رفت، اگرچه در زمان توئیت ماسک چند هزار دلار زیر قیمت معامله شد.

doge coinدر آن زمان مدیر تسلا گفت که این شرکت هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد و قصد دارد در آینده ازکریپتوکارنسی استفاده کند. ماسک گفت تسلا سایر توکن‌های دیجیتال را نیز در نظر دارد، بدون اینکه نامی ببرد:

تسلا هیچ بیت کوینی نمی‌فروشد و ما قصد داریم از آن برای معاملات و انرژی پایدارتر استفاده کنیم. ما همچنین در حال بررسی کریپتوکارنسی دیگری هستیم که کمتراز ۱٪ انرژی معاملات بیت کوین را استفاده کند.

اما چند روز قبل از آن، پس از حضور در SNL، ماسک در توییتر نظرسنجی انجام داد و از دنبال‌کننده‌هایش پرسید که آیا می‌خواهند تسلا dogecoin را بپذیرد. بیش از ۷۸٪ که ۳.۹ میلیون نفر بودند، رأی مثبت دادند.

پس از گفتن اینکه تسلا دیگر پردازش بیت کوین را انجام نمی‌دهد، مدیر عامل شرکت در توئیتر نوشت که ((او کاملا به کریپتوکارنسی اعتقاد دارد، اما نمی تواند باعث افزایش گسترده استفاده از سوخت‌های فسیلی، به ویژه ذغال سنگ شود)) چند ساعت بعد، او فاش کرد که ((در حال کار با dogecoin برای بهبود کارایی سیستم معامله است)) و اضافه کرد که ((این موضوع به طور بالقوه امیدوار کننده‌است)).

doge coinاین توییت رمزآلود است، زیرا ماسک توضیح نداده که به چه معنی است. dogecoin چند سال پیش و بدون داشتن هیچ هدفی، به عنوان یک رمزارز شوخی شروع به کار کرد. طرفداران زیادی پیدا کرد و محبوبیت آن در چند ماه گذشته به شدت افزایش یافت. هنوز مشخص نیست که ماسک چگونه می‌خواهد از آن برای تسلا یا سایر پروژه ها استفاده کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید