مدل‌های 5G آیفون 13 پرو و پرو مکس نرخ تازه‌سازی تصویر گوناگون با پنل LTPO خواهند داشت

طبق برخی گزارش‌ها و اطلاعات لو رفته، ظاهرا قرار است تا آیفون 13 پرو و پرو مکس که هر دو 5G هستند نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز و پویا خواهند داشت. با گیگ‌تک همراه باشید.

یکی از تغییراتی که همه کاربران در پرچمداران ۲۰۲۱ اپل منتظر آن هستند بدون شک مسئله نرخ تازه‌سازی تصویر است. چیزی که در گوشی‌های آیفون 12 بر خلاف رقیبان ضعیف بوده و تنها در ۶۰ هرتز گیر کردهبود.

پنل LTPO OLED با نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز برای آیفون 13 پرو و پرو مکس

آیفون 13 پرو

در حالی که واضح است امسال اپل برای پرچمداران خود جهت رقابت با دیگر کمپانی‌ها باید نرخ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتز را قرار ‌دهد، اما جمع زیادی از کاربران دیگر به این مسئله قانع نیستند و آن را یک تکنولوژی متعلق به سال گذشته می‌دانند. چراکه پیش‌تر گزارش شده بود که ممکن است اپل از پنل‌های ProMotion برای نمایشگر گوشی‌های آیفون 13 استفاده کند؛ در حالی که با انجام این کار، اگر شما نرخ تازه‌سازی تصویر را روی حالت ۱۲۰ هرتز قرار دهید، به سرعت باتری دستگاه خالی می‌شود! بخصوص اینکه باتری دستگاه‌های اپل معمولا کوچک بوده و از طرفیت‌های پایین برای آن‌ها استفاده می‌شود.

با این وجود به نظر می‌رسد که اپل راه چاره خود را حداقل برای دو گوشی آیفون 13 پرو و پرو مکس با پنل‌های LTPO پیدا کرده است. این نوع پنل نمایشگرها که OLED هستند، نرخ تازه‌سازی تصویر را در هر فرکانسی به صورت پویا ارائه می‌دهند. برای مثال اگر شما نرخ را در ۱۲۰ هرتز بگذارید و چند ثانیه به تماشای یک عکس بپردازید، تصویر قاعدتا نیازی به تازه‌سازی شدن در نرخ بالا ندارد و از همین جهت فرکانس آن به ۳۰ هرتز کاهش می‌یابد تا باتری کمتری مصرف شود. همین حقه کوچک، می‌تواند درصد قابل توجهی در مصرف باتری تاثیرگذار باشد.

آیفون 13 پرو

حال جالب است بدانید که اطلاعات پنل نمایشگرهای دو مدل آیفون 13 عادی و شاید مینی (چراکه ممکن است این مدل امسال عرضه نشود)، هنوز مشخص نشده و آنالیزورها تنها از مجهز شدن دو نسخه پرو و پرو مکس خبر داده‌اند. همچنین درباره ویژگی‌های دو مدل آیفون 13 پرو و پرو مکس، باید به این نکته اشاره کرد که هر دو این دستگاه‌ها احتمالا با داشتن گزینه‌ای با حافظه ۱ ترابایت عرضه می‌شوند که نسبت به حداکثر حافظه ۵۱۲ گیگابایتی در سال گذشته، پیشرفت خوبی محسوب می‌شود. به علاوه، بزرگ‌تر شدن سایز باتری و قاب دوربین پشت دستگاه می‌توانند ویژگی‌های بعدی گوشی‌های سری آیفون 13 باشند که در سال ۲۰۲۱ شاهد آن‌ها خواهیم بود.

در نظر داشته باشید که طبق اعلام آنالیزورها ممکن است اسم گوشی‌های آیفون در سال جاری که احتمالا مثل روال هر ساله در ماه‌های شهریور/مهر (سپتامبر) معرفی و عرصه می‌شوند، در واقع آیفون 12S باشد. درست به مانند سال ۲۰۱۸ که مدل آیفون XS عرضه شد تا دنباله رو راه آیفون X از سال ۲۰۱۷ باشد.

همچنین برخی قیمت‌گذاری‌های بر اساس قطعات خریداری و به کار گرفته‌شده توسط اپل برای ساخت گوشی‌های آیفون 13 توسط کاربران اعلام شده که در لیست زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید.

  • آیفون 13 مینی – ۶۹۹ دلار
  • آیفون 13 (مدل پایه) – ۷۹۹ دلار
  • آیفون 13 پرو – ۹۹۹ دلار
  • آیفون 13 پرو مکس – ۱۰۹۹ دلار

منبع: Phone Arena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید