ایرباس می‌خواهد Skymall را با مجله OLED دیجیتالی که فیلم پخش می‌کند، جایگزین کند

Samsung Teases Future Folding and Sliding OLED Devices | by PCMag | PC  Magazine | Medium

دلایل زیادی برای وجود دارد که خطوط هوایی نسبت به حذف مجلات در پرواز اقدام کنند، از هزینه چاپ تا دردسرهای جایگزینی نسخه‌های آسیب دیده در طول هر توقف هر کدام دردسر خود را دارد. اما چه جایگزینی وجود دارد که بتواند به راحتی در ذهن مخاطب جا باز کند؟ ایرباس جایگزین بالقوه‌ای را پیشنهاد کرده است: مجله OLED دیجیتالی ساخته شده از یک OLED انعطاف پذیر، مقاوم، قابل به روز رسانی و دارای قابلیت ضدعفونی کردن آسان.

جابجایی مجلات در پرواز ابتکاری است که توسط خطوط هوایی در حال انجام است و تا به امروز، آنها با چندین چیز جا به جا شده‌اند، از سیستم‌های سرگرمی و  صفحه لمسی که در قسمت پشتی هر صندلی تعبیه شده، تا تبلت‌هایی که مسافران می‌توانند برای مدت زمان طولانی اجاره کنند. یک پرواز، به برنامه‌‌ای دارد که مسافران (باید به خاطر داشته باشند) زودتر از موعد در دستگاه‌های تلفن همراه خود بارگیری کنند و هنگام اتصال به شبکه وای فای هواپیما از آنها برای پخش رسانه و اطلاعات استفاده کنند. اما این راه حل هم مشکلات خود را دارد، از جمله مهمانداران پرواز که سعی می‌کنند به عنوان پشتیبانی فنی برای دستگاه‌های مختلف مسافران، در کنار سایر وظایف مهم خود عمل کنند.

مجله OLED

مجله OLED دیجیتالی

مفهوم مجله OLED دیجیتال ایرباس به طور بالقوه بسیاری از این مسائل را حل می‌کند. در سال ۲۰۱۸، این شرکت هواپیمایی به فناوری Royole برای بررسی نحوه استفاده از صفحه نمایش OLED انعطاف پذیر در صنعت هواپیمایی پیوست. این همان Royole مسئول FlexPai است، اولین تلفن هوشمند تاشو OLED انعطاف پذیر در جهان که همچنین یکی از بدترین محصولات CES بود که تا به حال امتحان کرده‌ایم. نسخه‌های بعدی دستگاه به طور قابل توجهی بهبود یافته و شرکت‌هایی مانند سامسونگ ثابت کرده‌اند که صفحه نمایش‌های OLED انعطاف پذیر کم و بیش برای مصرف کنندگان آماده است.

این شرکت هواپیمایی با Royole همکاری کرد تا مفهوم مجله OLED دیجیتالی خود را توسعه دهد، که تقریبا شبیه یک iPad معمولی است، اما با احساس یک مجله انعطاف پذیر. از طریق این دستگاه مسافران قادر خواهند بود همه کارهای خود را انجام دهند، از جمله سفارش غذا (از جمله پرداخت هزینه آن با استفاده از کارت اعتباری)، خواندن نسخه‌های دیجیتالی مجلات و روزنامه‌ها، پخش فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و موسیقی و حتی امکان وب گردی با فرض دسترسی به اینترنت هواپیما تا حد امکان.

مجله OLED مفهومی حتی دستورالعمل‌های ایمنی هواپیما را در داخل جلد صفحه نمایش خود نشان می‌دهد و هر بار که مسافری به مجله دیجیتال دست می‌یابد، این اطلاعات را در جلو و مرکز قرار می‌دهد و این باعث می‌شود شانس واقعی خواندن آن افزایش یابد.

ایرباس می‌خواهد Skymall را با مجله OLED دیجیتالی که فیلم پخش می‌کند، جایگزین کند - 28430e8036c05de8be90c312410bd6f0صفحه نمایش OLED نه تنها بهتر از LCD های ارزان قیمت است که بسیاری از خطوط هوایی در هر صندلی قرار می‌دهند، بلکه سبک‌تر هم هستند، از قدرت کمتری استفاده می‌کنند و مسافران می‌توانند در هنگام تماشای فیلم مجله OLED را در هر کجا که می‌خواهند قرار دهند. در زمانی که بیماری همه گیری هنوز یک مسئله مداوم است، تمیز کردن و ضدعفونی کردن OLED در مقایسه با مجلات چاپی بسیار آسان‌تر است.

ممکن است مدتی طول بکشد تا مجله OLED دیجیتال را در جیب صندلی خود ببینید. ایرباس می‌گوید قصد دارد سخت افزار را به زودی در هواپیمای آزمایشی نصب و آزمایش کند، اما حتی اگر موفقیت آمیز به نظر برسد، این بر عهده خطوط هوایی جداگانه است که تصمیم بگیرند آیا می‌خواهند این ویژگی را به هواپیماهای جدیدی که خریداری می‌شوند اضافه کنند یا خیر. طرح جدید در ابتدا، بدون شک یک ارتقاء گران قیمت خواهد بود و پس از از دست دادن درآمد طی یک سال گذشته به دلیل همه گیری، احتمالا شرکت‌های هواپیمایی برای مدتی علاقه‌ای به خرج اضافه ندارند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید