مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - gsmarena 001 3 1نمی‌توان انکار کرد که طرفداران گوگل مشتاقانه در انتظار رونمایی رسمی از گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro هستند. این شرکت ماه‌ها پیش از معرفی و عرضه این گوشی‌ها، آنها را در معرض دید علاقه‌مندان به تکنولوژی قرار داده است. حتی پیش از آنکه خصوصیات این دستگاه‌ها افشا شود، این شرکت برای آنها تبلیغاتی در نظر گرفت. انجمن توسعه دهندگان XDA لیستی از مشخصاتی که می‌توانیم از خانواده Pixel 6 انتظار داشته باشیم، منتشر کرده است. اما اجازه دهید پیش از هرچیز، نگاهی به مشخصات افشا شده سخت‌افزار دوربین این دستگاه‌ها داشته باشیم.

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - pixel 6 pro front back 2

سخت‌افزار دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro

اکثر اطلاعاتی که ما از دورببین گوشی‌های پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو در اختیار داریم مربوط به سخت‌افزار دوربین است. Pixel 6 دارای یک دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی با سنسور GN1 سامسونگ است. دیگری دوربین ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید است. پیکسل 6 پرو علاوه بر دوربین‌های ذکر شده، دارای دو دوربین دیگر است. قرار است شاهد یک دوربین تله فوتو ۴۸ مگاپیکسلی با قابلیت زوم ۴ برابری پریسکوپی باشیم. بعلاوه یک دوربین سلفی به‌روز شده ۱۲ مگاپیکسلی نیز در لیست دوربین‌های این دستگاه حضور خواهد داشت.

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - Google Pixel 6 Pro new camera features leaked

غول نرم‌افزاری جهان این بار در دستگاه‌های جدید خود از پردازش تصویر اختصاصی استفاده خواهد کرد. این کار به منظور استفاده از ویژگی‌های نرم‌افزاری و افزایش کیفیت تصاویر نهایی صورت می‌پذیرد. XDA موفق شد برخی ویژگی‌های دوربین این دستگاه که تا کنون منتشر نشده بودند را افشا کند. این جزئیات از ساختار داخلی برنامه Google Camera استخراج شده‌اند. البته منبع دقیق این اطلاعات هنوز نامعلوم است و حضور یا عدم حضور آنها در محصول نهایی که  به بازار عرضه خواهد شد، مشخص نیست.

دوربین سلفی اولتراواید

مدارک موجود از کدهای استخراج شده نشان می‌دهد که گوگل Pixel 6 Pro از یک لنز اولتراواید بهره خواهد برد. البته این ویژگی در نسخه معمولی حضور ندارد. XDA اعلام کرد است:

منابع ما تایید کرده‌اند که دوربین سلفی پیکسل 6 پرو از دو قابلیت از قبل مشخص شده زوم ۱ و ۱/۷ برابری بهره خواهد برد.

گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro

فیلمبرداری

دوربین اصلی از فیلمبرداری 4k با نرخ نوسازی ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کند، اما دوربین‌های اولتراواید و تله‌فوتو از همین رزولوشن اما با حداکثر نرخ نوسازی ۳۰ فریم‌ بر ثانیه بهره می‌برند. به صورت پیش‌فرض، هنگامی که از فیلمبرداری 4k با نرخ نوسازی ۶۰ فریم بر ثانیه استفاده می‌شود، حداکثر زوم روی ۷ برابر تنظیم می‌شود. در ضمن هنگامی که از همین رزولوشن با نرخ نوسازی ۳۰ فریم بر ثانیه و یا رزولوشن 1080p با نرخ نوسازی ۶۰ فریم بر ثانیه استفاده می‌کنیم زوم ۲۰ برابری فعال می‌شود. آنچه گفته شد در مورد عکس‌ها نیز صادق است.

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - White Balanceتنظیم white balance

گوگل در حال کار روی این ویژگی است، اما فعلا در دسترس نخواهد بود. XDA معتقد است این ویژگی تنها در اختیار توسعه‌دهندگان خواهد بود. البته نبود این ویژگی به فلسفه گوگل که قصد هرچه ساده‌تر نگه‌داشتن برنامه دوربین را دارد، برمی‌گردد.

پاک‌کردن هوشمند سوژه

اسم رمز swiss مربوط به یک ویژگی به نام پاک‌کردن هوشمند سوژه است. این قابلیت برای گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro در نظر گرفته شده است و احتمال دارد با استفاده از تراشه اختصاصی Tensor گوگل انجام پذیرد. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که برخی سوژه‌ها را از تصویر حذف کنید.

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - face deblur flow chart 1ویژگی Face deblur

این ویژگی توسط گوگل تایید شده است. این ویژگی به این صورت کار می‌کند که هنگام عکاسی به صورت HDR با دوربین اصلی، دوربین اولتراواید به صورت همزمان چندین فریم اضافی از سوژه ثبت می‌کند. سپس تراشه Tensor تصویر به دست آمده از هر دو دوربین را پردازش می‌کند و در صورتی که در حین حرکت دوربین، صورت ثبت شده تار شده باشد آن را واضح می‌کند.

قابلیت Scene Lock

این ویژگی اخیرا با اسم رمز naruto همراه شده است. احتمالا این مورد مربوط به قفل AF/AE که پیش از این در برخی برنامه‌های دوربین شاهد آن بودیم باشد. با این حال نمی‌توان با قاطعیت درباره هدف گوگل از معرفی این قابلیت صحبت کرد.

میکروفون بلوتوثی

اسم رمز sapphire حاکی از آن است که این ویژگی در راه ورود به گوشی‌های پیکسل 6 خواهد بود، اما XDA آن را تایید نمی‌کند.

مشخصات دوربین گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro فاش شد - diakalaa Motion Blur 3Motion Blur

این ویژگی در کدهای فاش شده به عنوان قابلیتی که می‌توان تاری‌های خلاقانه به تصویر اضافه نمود، از آن یاد شده است.

 انتخاب بهترین تصویر با Nima

این مورد ممکن است مربوط به ویژگی Top Shot گوگل زمانی که Motion Photo فعال باشد، باشد. انتظار می‌رود این فرایند نیز توسط تراشه تنسور انجام پذیرد.

حالت کودک

این ویژگی یک قابلیت عکاسی خودکار است که هنگامی که کودکان مشغول بازی هستند عملیات شناسایی و عکاسی از سوژه را انجام می‌دهد.

همانطور که عنوان کردیم این ویژگی‌ها ممکن در سخت‌افزار نهایی گوگل Pixel 6 و Pixel 6 pro ظاهر شوند. برای اطلاع از تمامی خصوصیات قابلیت‌هایی که نام بردیم، می‌توانید از گزارش کامل منتشر شده توسعه دهندگان XDA استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید