کمبود چیپ باعث تاخیر در عرضه گوشی های آیفون 13 نخواهد شد

گوشی های آیفون 13طبق گزارش‌های رسیده از روند ساخت گوشی های آیفون 13 به نظر می‌رسد که حتی با وجود مشکل کمبود چیپ، همچنان مشکلی از نظر تاخیر در عرضه پرچمداران ۲۰۲۱ اپل به وجود نخواهد آمد.

به نقل از BGR، بدون شک گوشی های آیفون 13 از مورد انتظارترین دستگاه‌های هوشمندی هستند که طرفداران برای معرفی آن لحظه‌شماری می‌کنند. با این وجود به نظر می‌رسد که بر خلاف سال گذشته، امسال پرچمداران اپل به موقع معرفی و عرضه خواهند شد. این گفته که اخیرا در حد یک شایعه در وبسایت‌های مختلف منتشر شده، به این نکته اشاره دارد که تامین قطعات مختلف برای ساخت خانواده آیفون 13 بدون مشکل انجام شده و اپل کار را طبق برنامه به پیش می‌برد.

برای مثال اخیرا گزارش شد که تامین پردازنده A15 Bionic توسط شرکت تایوانی TSMC بدون مشکل به پیش رفته و به زودی تعداد لازم حاضر خواهند شد. از طرفی نیز سفارش پنل‌های OLED که سامسونگ و ال جی برای اپل تامین می‌کنند نیز طبق برنامه انجام شده و هیچ مشکلی از نظر کمبود یا هرگونه تاخیر گزارش نشده است.

گوشی های آیفون 13 الویت اصلی TSMC هستند

در واقع دلیلی که گفته می‌شود گوشی های آیفون 13 بدون هیچ تاخیری عرضه خواهند شد، این است که این پرچمداران هر ساله به عنوان الویت اصلی شرکت TSMC شناخته می‌شوند و حال که مسئله کمبود چیپ باعث کند شدن روند ساخت دیگر کمپانی‌ها شده، به نظر می‌رسد که این شرکت تایوانی در حال حاضر سایر پروژه‌ها و برنامه‌های خود را به تعویق انداخته و طبق اعلام آنالیزورها صرفا به تولید چیپ A15 مشغول است.

به هر حال امسال بسیاری از شرکت‌های مختلف مانند سامسونگ این مورد را بهانه کرده‌اند تا ساخت سری نوت را کنار گذاشته و از طرفی نیز شاهد تاخیر در عرضه گلکسی S21 FE خواهیم بود؛ چراکه طبق اعلام شرکت کوالکام، تامین چیپ اسنپدراگون 888 برای این دستگاه و چند کمپانی دیگر که سفارش آن را داده‌اند مدتی زمان خواهد برد.

مطلب قبلیچیزهایی که در مورد شرکت اپل نمی‌دانید!
مطلب بعدیمعرفی آیفون 13 ممکن است در تاریخ ۲ مهر باشد، تحلیلگران تاریخ این رویداد را تخمین زده‌اند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید